Menü Kapat

11 kişi hayatını kaybetti

Suriye’nin ikinci büyük kenti Halep’te bu sabah meydana gelen iki patlamada ölenlerin sayısının 11’e yükseldiği bildirildi. Devlet televizyonu, patlamalarda aralarında askerlerin de bulunduğu 11 kişinin öldüğünü duyurdu. Televizyon, iki patlamadan “silahlı terörist çeteleri” sorumlu tuttu.

Suriye devlet televizyonu, patlamalardan birinin askeri istihbarat binası yakınlarında meydana geldiğini, ikinci patlamanın güvenlik güçlerinin kullandığı bir merkezde olduğunu belirtti.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Merkezi Başkanı Rami Abdulrahman ise AFP’ye yaptığı açıklamada, kentte 3 patlama olduğunu ileri sürerek, patlamaların Sahur, Marceh ve Daver El Basel semtlerinde meydana geldiğini söyledi.

El Arabiya’ya konuşan bir Halepli de patlamaların arkasında Şam rejiminin olduğunu belirterek, askeri istihbarat binası yakınlarındaki ilk patlamadan yarım saat sonra olay bölgesinden dumanlar yükseldiğini gördüklerini ifade etti.

Ebu Ubeyda isimli Halepli, binanın çok sıkı korunduğunu vurgulayarak, herhangi bir grubun binaya yaklaşarak saldırı düzenlemesinin imkansız olduğunu kaydetti.
 

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.