Menü Kapat

20 Şubat Cuma Günü Kar Tatili Olan İller!

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullara 1 gün ara verildi.

İşte Cuma günü kar tatili olan iller:

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, okulların yarın açık olacağını duyurdu. Ancak Valilik, kar temizleme çalışmalarının sürdüğü ilçelerde tatil yetkisinin kaymakamlıklara bırakıldığını duyurdu.
İşte İstanbul’da Cuma günü kar tatili verilen ilçeler:SULTANGAZİ
ESENYURT
BÜYÜKÇEKMECE
BEYLİKDÜZÜ
AVCILAR
KÜÇÜKÇEKMECE
BAĞCILAR
BAŞAKŞEHİR
ÇEKMEKÖY
SANCAKTEPE
KAĞITHANE
KARTAL
SULTANBEYLİ
ARNAVUTKÖY
ATAŞEHİR
EYÜP
GAZİOSMANPAŞA

Diğer iller ise şöyle:
ESKİŞEHİR
Eskişehir’de, il merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verilmesi kararlaştırıldı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları yüzünden il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumları bugün olduğu gibi yarın için de tatil edildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamileler ise yarın idari izinli sayılacak.
SAKARYA
Sakarya’da etkili olan kar yağışı sonrası Cuma günü de okullar tatil edildiği öğrenildi.
Sakarya’da iki gün süren yoğun kar yağışı sonrası Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından Perşembe günü okullar tatil edilmişti. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleşen İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun bugün yapılan toplantısında olumsuz hava şartlarının, buzlanma ve don olaylarının devam etmesi sebebiyle tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında cuma günü de tatil edildiği açıklandı. Kamuda çalışan engelli ve hamile olan bayanlarında bir gün izinli sayılacağı bildirildi.
TOKAT
Tokat’ta, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.
Yazıcı, ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılar gözönüne alınarak, yarın okulların il genelinde tatil edildiğini bildirdi.
TUNCELİ
Tunceli’nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.
Tunceli’de devam eden kar yağışı nedeniyle Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde okullar yarın tatil edildi. Öte yandan kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm köy yolları ulaşıma kapanırken, Ovacık ilçesine de yağıştan ötürü elektrik verilemiyor.

ÇORUM   Çorum ‘da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 20 Şubat cuma günü okullar tatil edildi. Çorum Valiliği ‘nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili kararı alındığı duyuruldu. Çorum Valiliği Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 20 Şubat tarihlerinde okulların tatil edilmesini kararlaştrdı. Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacağı belirtilen açıklamada, Kargı ve Bayat ilçelerinde kar yağışı olması halinde söz konusu iki ilçe için durumun yeniden değerlendirileceği kaydedildi.BOLU

Bolu Valiliğinden Yapılan Açıklama: Olumsuz hava koşulları ve buzlanma  nedeniyle öğrencilerimizin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak İl genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 20.02.2015 Cuma günü 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Ayrıca kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamileler de 20.02.2015 Cuma günü idari izinli sayılacaklardır.

SAMSUN
Samsun Valiliği, İl Afet ve Acil Durum Raporu’nu açıkladı. Açıklamada yarın (Cuma) Samsun’un bazı ilçelerinde eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.
İl Afet ve Acil Durum Raporu açıklamasında Alaçam’da taşıma merkezleri ile birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda, Atakum’da Özören, Sarayköy ve Çatalçam okullarında Canik’te Başalan, Cumhuriyet, Başkonak, Tuzaklı, Hacı Naipli, Gökçepınar, Dereler ilk ve Ortaokulları ile Demirci İlkokulu ve Birleştirilmiş Sınıflı İlkokullarda, 19 Mayıs’ta Kösedik, Kuşkayası, Esentepe, Karagöl ve Düzköy okullarında, Tekkeköy’de taşımalı eğitim kapsamında ki öğrenciler ile Yaylageriş, Büyüklü, Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere-Kırancık ve Yazılar ilk ve ortaokullarında, Yakakent’de Taşıma Merkezleri ile Birleştirilmiş Sınıflı İlkokullarda, Vezirköprü, Asarcık, Salıpazarı, Terme, Ayvacık, Kavak, Ladik Havza ve Çarşamba ilçelerinde bütün okullara eğitim ve öğretime ara verildiğini Bafra ve İlkadım’da ise eğitim ve öğretimin devam edileceğini açıkladı. Ayrıca raporda belirtilen karayolları durumunda ise 15 kilometrelik yolun kar ve tipi nedeniyle, Asarcık’ta 1, Alaçam’da 3 mahalle yolunun kapalı olduğu, açma çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi ekiplerince devam ettiği, toplam 34 mahallede ise enerji kesintisinin olduğu belirtildi.

KARAMAN
Karaman’da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi.
Kentte 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün (Cuma günü) ara verildiği bildirildi.
Öte yandan Karaman Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.

AFYONKARAHİSAR
Emirdağ, Sandıklı ve Dinar ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle şehirlerarası yollarda ulaşım durdu. Emirdağ ve Sandıklı’da okullar tatil edildi.
Emirdağ’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bugün eğitime 1 gün süreyle ara verilen ilçede yarın da okullar tatil edildi. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçe merkezi, belde ve köylerde tüm okullar 20 Şubat 2015 tarihinde 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçe merkeziyle bağlı belde ve köylerde görev yapan engelli tüm kamu personeli 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır” denildi.
Sandıklı İlçesi’nde dün gece başlayan kar yağışı ve tipi aralıksız devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle Kaymakamlık kararıyla bugün eğitime ara verilen okullarda tatilin 1 gün daha uzatıldığı açıklandı.

YOZGAT Kar Tatili Merkez Köy-Kasaba Okulları İçin Uzatıldı. 20 Şubat 2015 Cuma günü hava muhalefeti nedeniyle Merkeze bağlı köy-kasaba ve taşımalı eğitim kapsamında taşınan öğrencilere tatil 1 gün daha uzatılmış olup, İl Merkezindeki okullarda eğitim-öğretim devam edecektir.KOCAELİ

Kocaeli Valisi Hasan B. Güzeloğlu Twitterdan duyurdu: Son Meteorolojik bilgiler doğrultusunda kar yağışı devam edeceğinden ve don tehlikesinden dolayı 20 Şubat cuma günü eğitime ara verilmiştir.

KIRŞEHİR Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik tahminler çerçevesinde il genelinde devam eden kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği, hava sıcaklığında yaşanacak aşırı düşüşe bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, bu nedenle Akçakent ilçesindeki tüm okullar ile merkez ve diğer ilçelere bağlı köy ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitim ve öğretime 20 Şubat Cuma ara verildiği kaydedildi.
 
DENİZLİ
Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 4 ilçede okulların tatil edilmesi 1 gün daha uzatıldı.
Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları ve kar yağışının sürmesi nedeniyle Çardak, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarla eğitime yarın (Cuma) ara verildiği belirtildi. Ayrıca hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.
KONYA
Konya’da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 22 ilçede okullar tatil edildi.
Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle, 22 ilçe ve bazı ilçelerdeki birleştirilmiş sınıflar, taşımalı eğitim yapan okullar, ilk ve orta okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Öte yandan tatil kararı alınan ilçelerde kamu görevlisi engelliler, hamileler ve malül gazilerin de bir gün idari izinli sayılacakları bildirildi.
Açıklamada ilk ve orta dereceli okulları tatil edilen ilçeler şöyle:
“Cihanbeyli, Yalıhüyük, Hüyük, Çeltik, Sarayönü, Akören, Ahırlı, Çumra, Güneysınır, Halkapınar, Bozkır, Hadim, Taşkent, Ereğli, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu, Ilgın, Derebucak.”
KÜTAHYA
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalılarda ve köy birleştirilmiş sınıflarda eğitim-öğretime 20 Şubat Cuma günü itibarıyla 1 gün ara verildi.
Yetkililer tarafından özellikle ilçeye bağlı köylerde kar yağışı sonrası oluşan kar ve buzlanma nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde taşımalı eğitim veren okullar ile köylerdeki birleştirilmiş sınıflarda eğitime 20 Şubat Cuma günü itibarıyla 1 gün ara verildiği, ilçe merkezinde ise eğitim-öğretimin devam ettiği bildirildi.
SİVAS
Sivas’ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Sivas Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İl Hıfzıssıhha kurulunun aldığı karar gereği olumsuz hava şartları nedeniyle öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için il genelinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler de eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir” denildi.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacak.
GAZİANTEP
Gaziantep’te gece başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
KİLİS
Kilis’in Musabeyli ve Polateli ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
NEVŞEHİR
Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.
SAMSUN
Samsun’da kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı bazı ilçelerde eğitimeara verildi.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün, Asarcık, Ayvacık, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir