Menü Kapat

6 milyonluk liralık okul kısa sürede virane oldu!

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan 6 milyon liralık ana okulu daha açılmadan viraneye döndü. 2 katlı olarak yapılan lüks sayılabilecek Güneykent Ana Okulu binası, terk edilmiş ve çürümeye bırakılmış bir izlenim veriyor.

6 milyon liraya mal olan Batman’daki Güneykent Ana Okulu binasının yapımı 2012 yılında başlamıştı. Yaklaşık 6 ay önce bitirilen ve kullanıma sunulan 4 derslikli Güneykent Ana Okulu, kısa bir süre hizmet verdikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Devletin kurumuna devredilen bu okula yetkililer sahip çıkmayınca, hırsızlar, masa, sıra ve diğer eşyalar çalmaya başladı. Hırsızların ve uğursuzların mekanı haline gelen okula bir tek mahalleli sahip çıkmaya çalışıyor. Polisi arayan mahalleliler okulun yağmalandığını ve hırsızların okulda olduğunu bildirdi.  Okula baskın yapan polis, hırsızların okuldaki buzdolabını çalmaya çalıştığını gördü ve suçüstü yakaladı.

Okulda şu ana kadar 1,5 milyon liralık hasarın olduğu bildirilirken, Batman Güneykent Mahalle Muhtarı Kısmet Demir’in ifadense göre okulda ne varsa çalındı. Kamelya tavanından, kablo ve masa sandalyeye kadar ne varsa çalındı. Muhtarın yetkilileri defalarca aramasına ve durumu ihbar etmesine rağmen yetkililer hiçbir ilgi göstermedi. Devletin yeni yapılan pırıl pırıl okulu hırsızların ve uğursuzların mekânı oldu.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik de mahalleliyi eleştirdi ve okula sahip çıkmadıklarını iddia etti.  Anaokulu’nda yağlanma olabileceğini hiç düşünmediklerini ifade eden Çelik, 10 gün içinde okulu açacaklarını söyledi. 10 güvenlik görevlisini okulda görevlendireceklerini de belirten müdür Çelik, okulun eksiklerinin bir an önce giderileceğini belirtti.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir