Menü Kapat

Anıtkabir’de Atatürk Portresiyle Guinness Rekoru

Anıtkabir’de Atatürk’ün portresini oluşturmak için 6 bin kişi bir araya geldi. rekor denemesinde Guinness yetkilileri de hazır bulundu.

Fotoğraf Sanatçısı Cumhur Aygün‘ün proje lideri olduğu, MTL Organizasyon ve Onur Tümer işbirliğinde Guinness‘e aday olacak etkinlikte Atatürk için bir araya gelenler, saat 12.00’den itibaren Anıtkabir bayrak alanında açılacak istasyonlara kayıt yaptırdı.

İzmir’de 10 Kasım 2012’de 2 bin 400, Bursa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 5 bin 990 kişi ile yapılan Atatürk’ün canlı portresi, İngiltere’den Guinness yetkilileri gözetiminde bu kez 6 bin kişiyle oluşturulacak. Guinness rekor denemesine katılım için iki şart bulunuyor. İlki 13 yaşından büyük olmak, ikincisi siyah giyinmek.

Genelkurmay Başkanlığı’nın izniyle Anıtkabir’e sabah saat 10.30’dan itibaren giren vatandaşların saat 13.00’te başlayacak rekor denemesinde 35-40 kişilik grupların başındaki organizasyon yetkilileri, yaklaşık 3,5 saat sürecek etkinlik boyunca tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

Tüm katılımcıların alanda yerini almasının ardından yaklaşık 30 dakika boyunca hareketsiz kalacakları organizasyonun tüm aşaması, biri içeride olmak üzere toplam 4 adet dev ekranla anbean izlenebilecek. Proje lideri Cumhur Aygün tarafından Skorsky helikopterle fotoğraflanacak, 2 octocopter bu dev organizasyonun görüntüsünü medya sponsoru TRT aracılığıyla paylaşacak.

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.