Menü Kapat

Bakan Nabi Avcı’ya Din Kültürü Dersi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da bulunduğu sempozyumda konuşmacı Üstün Dökmen’in Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersiyle ilgili “Hırsız” çıkışı, salonda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

4 eski bakanın önce bakanlıklarından istifa etmeleri, sonra da tartışmalı bir şekilde Yüce Divan’dan kurtarılması, iktidar partisinin yolsuzlukları koruduğu şeklinde algılanmış ve sosyal medyada da çok sert eleştirlmişti.
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nce Antalya’da düzenlenen “Geleceğin Öğretmeni” konulu sempozyuma çok ünlü davetliler de katıldı. Eğitimin başındaki sim Nabi Avcı’nın da bulunduğu sempozyumda dikkat çeken açıklama Prof Dr. Üstün Dökmen’den geldi. Dökmen konuşmasında “Herkesin Din Kültürü dersinin 5 olduğunu, ancak bu ahlaksızların nereden çıktığını anlamadığını” ifade etti. Dinin öğrenilen bir şey olduğunun altını çizen Dökmen, “kolonları kesip galeri yapan da 5 aldı, ölen de 5 aldı” diyerek din ve Ahlakın farklı unsurlar olduğunu söyledi. Dinin öğrenile, ahlakın da keşfedilen bir şey olduğunu ifade eden Ünlü Hoca, “Din ve ahlak bir arada olmaz” tezini savundu.
Prof Dr. Üstün Dökmen’in konuşmasını bitirdiğinde uzun süre alkışlanması, eğitimde bir şeylerin değişmesinin gerektiğini, öğretmenlerin de istediği şeklinde yorumlandı.

Kaynak: 46medya

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir