Menü Kapat

Bakırköy Protez Tırnak ve Kalıcı Makyaj

Protez tırnak uygulamalarının önemini anlamak için tırnakların kadınlar nezdindeki ağırlığını bilmek gerekir. Tırnaklar, kadınların ellerinin estetik değerlerindendir. Manikür uygulamaları ve oje kullanımları daha güzel tırnak yapısına sahip olmak için sıkça tercih edilir. Bazı kadınlar yoğun tırnak problemi çekerler. Hastalık, tırnak yeme ya da tırnak kırılması gibi sebepler tırnakların estetik değerini kaybetmesine sebep olur. Bu aşamada protez tırnak kadınların dertlerine derman olur. Var olan tırnakların üzerine yapılan çeşitli işlemler sonucu elde edilen yapay tırnak, protez tırnak olarak ifade edilir.

Protez Tırnak Kimler İçin Faydalı Olur?

Sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olan kadınlar da protez tırnak yaptırabilirler. Hayallerindeki tırnak tasarımına sahip olabilmek için bu yöntemi tercih edebilirler. Ancak bazen yapay tırnaklar kadınlar için zorunlu hale gelebilmektedir. Tırnak yeme alışkanlığı bulunan, tırnak etlerinde çeşitli rahatsızlık yaşayan, yoğunluk sebebiyle maniküre vakit ayıramayan, tırnakları kısa olan, iş hayatında tırnağı çok kırılan kadınlar için protez tırnak büyük bir nimettir.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Yapay tırnak elde edilebilmesi için üç farklı teknik kullanılır. Çoğu kadının bildiği ve kendi imkânları ile de yapabildiği kalıcı oje yöntemi en çok kullanılan tekniktir. UV Jeller yardımı ile mevcut sağlıksız ya da beğenilmeyen tırnağın üzerine protez tırnak eklenir. Jel doğal tırnağın üzerine akıtılır. Uv lambasının etkisiyle akıtılan jel katılaşır ve kalıcı hale gelir. Tırnakları nispeten daha sağlıklı olan kadınlar için önerilen bir yöntemdir.

Toz jel olarak da bilinen akrilik sistemde ise toz ile sıvının karıştırılması ile elde edilen jel tırnaklara uygulanır. Tırnağın uç bölgesine uygulanan sıvı, Uv cihazı ile kurutulur. Sert, kalın, dayanıklı bir tırnak elde edilir. Protez tırnak uygulamalarında çalışan kadınlar için tavsiye edilir. Ancak diğer tırnaklara göre kalın durduğunu söylemek gerekir. Üçüncü teknik ise dipping olarak adlandırılır. Bazı kaynaklarda takma tırnak olarak geçer. Bu uygulamada hazır bir şekilde bulunan takma tırnak mevcut tırnağa yapıştırılması ile protez tırnak elde edilir.

Protez Tırnakların Zararı Var Mıdır?

Protez Tırnakların Zararı Var Mıdır?

Kadınların güzelleşme araçlarından olan yapay tırnakların vücut sağlığına zararı yoktur. Sadece doğru kişi tarafından yeterli kontroller yapılarak uygulanması gerekir. Çünkü dermatolojik sorun bulunan tırnaklarda protez tırnak işleminin yapılması olumsuz sonuçlar verir. Örnek vermek gerekirse tırnak mantarının bulunduğu bir tırnağa yapay tırnak yapılmamalıdır. Doğal tırnaklardan ayırt edilemeyen, kusursuz bir görünümü bulunan, estetik değeri yüksek, sağlıklı bir protez tırnak sahibi olmak istiyorsanız Qlua Kalıcı Makyaj Salonu’nu tercih edin.