Menü Kapat

Bazı illerde Okullar eylemler nedeniyle tatil!

Mardin Valiliği, IŞİDin Kobani saldırısını bahane ederek düzenlenen protesto gösterilerinde şiddetin her geçen dakika artması nedeniyle, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, ve Savur ilçelerinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, 05.10.2014 tarihinden itibaren Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerimiz başta olmak üzere ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince ilimiz Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı, Dargeçit ve Savur ilçelerinde 07.10.2014 günü saat 17:00 itibari ile ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir denildi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, şehirde iki gündür devam eden olaylar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan etti. Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, bu akşam saat 22.00’dan sabah saat 07.00’ye kadar sokağa çıkma yasağının uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince ilimiz merkez Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir ilçeleri ile dış ilçeler Bismil, Silvan ve Lice ilçelerinde ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için 07.10.2014 günü saat: 22.00’den, 08.10.2014 günü sabah saat:07.00’ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Sokağa çıkma yasağı kararı süre bitiminde duruma göre tekrar değerlendirilecektir.

Öte yandan Diyarbakır Valiliği kentteki ilk ve orta dereceleri okulların bir gün tatil edildiğini duyurdu.

VANDA YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Van Valiliği, olayların devam ettiği Erciş ilçesinde saat 18.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Vanda, Kobaniye yönelik saldırılar nedeniyle çıkan olaylar üzerine Yüzüncü Yıl Üniversitesinde eğitime bir gün ara verildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın eğitim öğretime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, İlimizde meydana gelen olaylar nedeniyle 08 Ekim 2014 Çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir denildi.

BATMANDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Batman Valiliği, iki gündür olayların sürdüğü kentte ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yarın, kentteki tüm okullarda da eğitime bir gün ara verildi.

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Hakkaride yaşanan olaylardan dolayı üniversitede eğitim öğretime ara verildiği bildirildi. Gün boyu devam eden olayların ardından alınan karar gereği Hakkari Üniversitesnde yarından itibaren 13 Ekim 2014 tarihine kadar eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir