Menü Kapat

Erdoğan’ın başbakan olarak son bakanlar kurulu

başbaka bakanlar28 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı görevini Abdullah Gül’den devralacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son kez Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık etti. Davutoğlu’nun kuracağı hükümet sonrasında yeni kabineye giremeyecek bakanlar da son kez toplantıya katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan  başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina’da düzenlenen toplantı saat 14.15’te başladı.

MAKAM ARAÇLARI YAN YANA PARK EDİLDİ

AK Parti Genel Başkanlığına adaylığı kesinleşen ve 62. hükümeti kuracak olan Ahmet Davutoğlu da toplantıya katıldı. Davutoğlu’nun hükümeti kurmasının ardından beklenen kabine değişikliği öncesi bazı bakanlar da son kez Bakanlar Kurulu’na katılmış oldu

‘BİR BAKIMA BAŞBAKANIMIZLA VEDALAŞMIŞ OLDUK’

Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın toplantı sonrası açıklama için gazetecilerin karşısına geçti. Arınç şunları söyledi:

“Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yapılan istişareler sonucu AK Parti genel başkanı ve başbakan olarak belirlenmesini mutlulukla karşıladık. Sayın Davutoğlu genel kurulda oy birliği ile seçilecektir. Sayın Abdullah Gül cumhurbaşkanı seçildiği zaman sayın Sezer devir teslime kapıları kapatmıştı. Bu içimizde bir uktedir.”

“Siirt’te Alkumru barajının kapaklarının acımasının ardında piknik yapan vatandaşlarımızdan hayatlarını kaybedenler oldu. Olaydan 12 kişi etkilendi. 6’sı kurtarıldı. 5’i hayatını kaybetti. Bir kız çocuğumuzu arama çalışmaları devam ediyor. Çok üzgünüz. Limak Holding’in işlettiği bir barajdan bahsediyoruz. Her zamanki uygulamadan yapılıyor. Uyarı sirenleri çalınıyor ancak belki de bir anda suların geleceği tahmin edilmediği için yurttaşlarımız etkileniyor.”

“Kumburgaz’da beş genç yavrumuzun en azından cesetlerinin bulunması için çalışmalar devam ediyor. Maalesef şu ana kadar sadece Serdar Demir adlı yurttaşımızın cesedine ulaşıldı. Yakınlarına sabır diliyorum. Hükümetimiz tüm imkanlarını kullandı ancak olaydan geç haberdar edilmemiz nedeniyle müdahalede geç kalındığını düşünüyorum.”

“Biz de bir bakıma başbakanımızla vedalaşmış olduk. Yeni hükümetin çok daha başarılı olscağını ümit ettiğimiz söyledik.”

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.