Menü Kapat

Evler çatladı asfalt yarıldı!

ANKARA’da toprak kayması nedeniyle birçok evde çatlakların meydana geldiği, asfaltların yarıldığı Mamak Cengiz Topel Mahallesi’nde 162 ev boşaltıldı. Mahalle sakinleri, depremi andıran bölgede enkazdaki eşyalarını çıkarırken, Mamak Belediyesi görevlileri de vatandaşların taşınmalarına yardımcı oldu.

Bir aydır kayma meydana gelen mahalle yıkılan, çatlaklar oluşan evler ve asfaltların yarılmasıyla adeta deprem bölgesini andırıyor. Çoğu mahalle sakini, evlerinde meydana gelen çatlaklar ve yıkılmalara gece yakalandı. Kış ortasında evsiz kalan gecekondu sakinlerine ise Mamak Belediyesi yardım elini uzattı. Belediye, bölgede kirada oturan gecekondu sakinlerinin 3, ev sahiplerinin ise 6 aylık kira bedelini karşılarken, mahalle sakinlerinin de taşınmalarına yardımcı oldu. Yıkılan veya çatlaklar meydana gelen 162 ev boşaltıldı, evlere ise girilmemesi için mühür vuruldu.

ÇANKAYA KÖŞKÜ’NE 9 KİLOMETRE

Toprak kayması ve oluşan heyelan nedeniyle boşaltılan Cengiz Topel Mahallesi Çankaya Köşkü’ne 9 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan mahalledeki evlerin çoğu ise gecekondu. Mahalle sakinleri, kaymanın yeni yapılan parktaki su sızmasından kaynaklandığını öne sürdü.
 

 

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir