Menü Kapat

Facebook sona yaklaştı mı?

Yapılan ankete göre artık Facebook da eski tadını vermez oldu. Hatta ve hatta kabak tadı vermeye başladı. Bundan birkaç yıl önce sükse yapan sosyal platform  Facebook, artık eski zevki vermez oldu.

GWI Social’ın yaptığı araştırma Amerikalı ve İngiliz gençlerinin Facebook hakkındaki düşüncelerini ortaya koydu.  Gençlerin verdiği cevaplar ışığında ortaya konan sonuç, Facebook’un artık kan kaybetmeye başladığını gösteriyor. Çok daha kötü duruma düşmesinin de söz konusu olduğunu, ancak bu durumun Facebook kurucuları tarafından ortaya konulan yenilik e güncellemelerle kaçan müşterileri tekrar o mecraya çektiği belirtiliyor.

Sorulan sorulara gençlerin verdiği cevaplar

Yüzde 45’lik bir kesim sosyal mecraya olan ilgisini artık kaybetmeye başlamış. Facebook kullanıcılarının % 37’si “Artık Facebook kabak tadı vermeye başladı, başında geçirdiğim zamana acımaya başladım” diyor.  Araştırmaya katılanların %18’i ise “Facebook’un eski havasının almadığını, kullananlara artık “Amele” gözüyle bakıldığını” düşünüyor.

Araştırmaya katılan er 10 kişiden 3’ü, Facebook’un gizlilik politikalarına tam olarak ehemmiyet vermediğini düşünüyor. Şahsi bilgilerinin başkalarının eline geçebileceğinden tedirgin olanların oranı hiç de azımsanacak gibi değil.

Kısaca Facebook, artık miladını doldurmaya başlamış gibi görünüyor. En azından sonun başlangıcı görülmeye başlandı..

 

 

46medya

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir