Menü Kapat

FATİH Projesine Uluslararası Ödül!

FATİH Projesine, İtalya’da düzenlenen 3. Uluslararası İnterdisipliner Eğitim Konferansı’nda (ICOINE 2014) “Yılın Eğitim Bilim Katkı Ödülü” verildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ICOINE Konferansı’nın İtalya’nın Milano şehrinde 29-31 Ekim tarihleri arasında düzenlendiğini ifade etti.

Konferansta, “Yılın Eğitim Bilim Katkı Ödülü”nün, eğitim, araştırma ve uygulama sürecindeki başarılarından dolayı Eğitimde FATİH Projesi’ne verildiğini bildiren Ateş, “Ana hedefi eğitimde disiplinler arası yeni eğilimleri tartışmak ve sunmak olan konferansın danışma kurulu, farklı ülkelerden gelen 50’den fazla akademisyenden oluşuyor. Konferansta yapılan atölye çalışmaları ve sunulan e-kitap olarak ve dört ayrı dergide yayımlanıyor. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıl dönümünde aldığımız ödülden dolayı çok mutluyuz.”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı adına verilen ödülü almak için Milano’ya gittiklerini dile getiren Ateş, FATİH Projesi’nin alt yapısı, etkileşimli tahtası, tableti ve içerikleriyle uluslararası ortamda çok önem verilen bir proje olduğunu sözlerine ekledi.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir