Menü Kapat

Gaziantep Şahinbey’de FARK Yaratan Proje!

Trafik kültürünün küçük yaşlarda çocuklara aşılanması için Şahinbey ilçe Milli Eğitim tarafından başlatılan “Çocuklar Büyüklerin Ellerinden Tutuyor” adlı proje pilot okul seçilen Turgut Özal Orta Okulunda uygulanılmaya başlanıldı.

trafik proje 2

EL ELE VERELİM TRAFİĞİ YÖNLENDİRELİM

Projenin yalnız okulda değil, öğrencilerin bunu okul dışındaki hayatlarında da uygulamaları için velilerimizi de uygulamanın içine kattık diyen okul proje sorumlusu Nimet Biçer: “Proje tüm sınıflara anlatıldı ve her sınıfta trafik sorumlusu öğrenci ile veliler seçilmiştir. Proje başlarında farkındalık düzeyini ölçmek amacıyla tesadüfi olarak seçilen bir sınıf ve bu sınıfın velilerine anket uygulanmıştır. (Trafik kuralları, İlkyardım, Höşgörü, Saygı) bu projenin sonunda anket yapılan kişilere tekrar anket uygulanılacak ve projenin trafik konusunda yarattığı farkındalık düzeyi belirlenecektir” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında tüm sınıflara trafik panoları oluşturulmuş, okul girişinde bulunan kulübe ise öğrenciler tarafından trafik kulübesi olarak düzenlenmiştir.

trafik proje 1

TRAFİKTE BİLİNÇLİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ

Projenin okul dışına taşınması gerektiğini söyleyen Okul Müdürü Mecit Korkmaz: “Ağaç yaş iken eğilir düşüncesinden hareket ederek öğrencilerimizi trafik konusunda eğitiyoruz. Öğrencilerimiz bunları inşallah ileriki hayatlarında da uygulayacaklardır. Bu amaç doğrultusunda sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden “TURGUT ÖZAL ORTA OKULU TRAFİK PROJE GRUBU” oluşturuldu. Bu grubun  1000’in üzerinde üyesi var. Bu sayede projeye dahil olamayan velilerimizde buradan öğrenip destek olacaklarını düşünüyoruz” dedi.

trafik proje 4

 

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir