Menü Kapat

Hayali gerçek oldu

19 yıldır yüzüne bakmak istemeden yaşayan Uğur Acar ‘ın 21 Ocak’ta Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleşen yüz naklinin ardından yıllardır hayalini kurduğu sakalları çıktı.

Takvim’den Hüsniye Oral’ın haberine göre, sağlık durumu her geçen gün iyiye giden Acar, sakalları çıkmaya başlayınca heyecanlanmış ve yüz naklini yapan ekipten Prof. Tuncer Karpuzoğlu’dan bir istekte bulunmuştu.

Acar, Organ Nakil Merkezi’nin Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan gibi top sakalının olmasını istemişti. Ameliyatın üzerinden 17 gün geçmesinin ardından Acar’ın uzayan sakallarının tıraş edilmesine karar verildi. Sakalları yüzünü kapatacak kadar uzayan Acar’ın ilk tıraşı için doktorlarından onay geldi.

ŞİMDİLİK TOP SAKAL YOK

Operasyonu yapan Prof. Dr. Ömer Özkan’ın eşi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan tıraşın özenle yapılması gerektiğinin altını çizerek ilk tıraşı bir profesyonelin yapmasını önermişti. Acar’ın yüzünün hassasiyeti onu çok istediği top sakaldan da etti. Doktorları, Acar’ın yüzünü gözlem altında tutabilmek ve iyileşme sürecini daha yakından takip edebilmek adına hastalarının top sakal isteğini şimdilik erteledi.

Buna göre ilk tıraş Acar’ın istediği gibi top sakal değil yüzün temiz görünmesi ve iyileşme sürecinin rahat izlenebilmesi için sinek kaydı olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir