Menü Kapat

Hillary Clinton kardeşinin öldüğünü açıkladı

Hillary Clinton

Eski Demokrat başkan adayı Twitter’da, Hillary Clinton’un en küçük kardeşi Tony Rodham Cuma gecesi öldü.

Rodham’ın yaşı hemen bilinmiyordu, ancak 1954’te, Clinton’dan 71 yıl sonra, 71 yaşında ve diğer Rodham kardeşlerinden Hugh 69, Chicago banliyölerinde dört yıl sonra doğdu.

“Dün gece kardeşim Tony’i kaybettik,” diye yazdı Clinton . “Kelime bulmak zor, aklım bugün onun hatıralarıyla doluyor. Bir odaya girdiğinde kahkahalarla aydınlatıyordu. ”

Clinton erkek kardeşini “nazik, cömert [ve] Megan’ın ve kocasının babası Zach, Simon’un ve [Fiona] fantastik bir koca olarak nitelendirdi.

Eski senatör, devlet bakanı, ilk bayan ve cumhurbaşkanı adayı “Onu çok özleyeceğiz” dedi.

Kardeşinin nasıl öldüğünü söylemedi.

Rodham katıldı ancak asla Iowa Wesleyan College ve Arkansas Üniversitesi’nden mezun olmadı. Yetişkin yaşamında en iyi genel danışmanlık işiyle tanınıyordu ama aynı zamanda bir hapishane gardiyanı, özel dedektif, repo adamı, yatırımcı ve sigorta satıcısıydı.

İlk Kaliforniyalı eski senatör Barbara Boxer’in kızı olan Nicole Boxer’la olan evliliği 1994’te Beyaz Saray Gül Bahçesi’nde, Bill Clinton ise başkandı ve Rodham Demokratik Ulusal Komite’de çalışıyordu. Çift 2001 yılında boşandı ve Rodham 2005 yılında yeniden evlendi.

Rodham, kız kardeşinin 2008 Demokratik başkanlık adaylığı için yaptığı kampanyada yardımcı oldu. CNN’nin, 2016’da Beyaz Saray’ın kampanyası ile yakından ilgilenmediğini belirten CNN, Pennsylvania’daki etkinliklerde onunla güdük yaptı .

New York Times’ın 2015’teki raporuna göre , kardeşi Hugh gibi, Rodham bazen kız kardeşi ve kocası Bill Clinton ile “bağlarını güçlendirdiği” iddiasıyla inceleme yaptı .

Rodham , 1999’da ünlü kız kardeşi ve kocasıyla olan ilişkisinden “Her iki yöne de gidebilir” dedi . “Hillary ve Bill ile olan ilişkimden dolayı başıma gelen bazı harika şeyler var ve başıma gelen çok korkunç şeyler oldu.”

Aynı yıl Beyaz Saray, Gürcistan cumhurbaşkanı ve Clinton müttefiki Eduard’ın önde gelen siyasi rakibi Aslan Abashidze’nin yardımıyla eski Sovyet Gürcistan Cumhuriyeti’nden fındık ihraç etmeyi planladıkları bir iş girişimi için Tony ve Hugh Rodham’ı kamuoyuna azarladı. Şevardnadze.

White House sözcüsü Joe Lockhart, “Aslında, bu proje hala devam ediyorsa, bu girişimin ABD hükümetiyle hiçbir bağlantısı olmadığını veya yaptırımı olmadığını Gürcistanlı yetkililere açıkça onaylamaya devam edeceğiz” dedi.