Menü Kapat

İsrailli diplomatlara saldırı

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan ve Hindistan büyükelçilik çalışanlarına bombalı saldırılar düzenlediğini açıkladı. Hindistan’daki bombanın patlaması sonucu yaralılar olduğu belirtildi. Reuters, Yeni Delhi’deki bombanın patladığını, ancak Tiflis’tekinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Yeni Delhi’deki bombanın İsrail Büyükelçiliği’ne ait bir araca yerleştirildiğini ifade eden yerel polis yetkilileri patlama sonucu iki kişinin yaralandığını duyurdu.

Polis sözcüsü Rajan Bhagat, patlayan aracın Delhi’nin merkezinde, yerleşim yerlerinin bulunduğu bir mahallede yer alan büyükelçilik binasının yakınlarında park edildiğini belirtti. Diplomatik plakalı aracın yandığı ifade edildi.

Yeni Delhi Büyükelçiliği Sözcüsü David Goldfarb, AFP’ye yaptığı açıklamada, “Bir İsrailli diplomatın aracında bir patlama oldu ama neden kaynaklandığını bilmiyoruz. Yerel yetkililerle temas halindeyiz” diye konuştu.

YARALILARIN BİRİ İSRAİLLİ

Associated Press’e konuşan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor ise yaralanan İsrailli sayısının bir olduğunu söyledi.

Palmor, yaralanan kişinin kimliğini ve durumunu açıklamadı.

GÜRCİSTAN’DAKİ PATLAMADAN İMHA EDİLDİ

Tiflis polisinden yapılan açıklamada yine bir büyükelçilik aracına yerleştirilen bombanın etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

İsrailli yetkililer de Hindistan’daki saldırının ardından yapılan aramalarda bulunan bombanın patlamadan imha edildiğini doğruladı.

 

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir