Menü Kapat

İşte Uğur’un yeni yüzü

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde geçen 21 Ocak’ta Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar’ın ameliyattan 23 gün sonraki fotoğrafları basına dağıtıldı.

AÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Uşak’ta tren çarpması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 39 yaşındaki Ahmet Kaya’nın yüzün nakledildiği Uğur Acar’ın yeni fotoğraflarını ve görüntüsünü servis yaptı. Geçen 21 Ocak’ta yapılan ameliyatın üzerinden 23 gün geçtikten sonra dağıtılan fotoğraflarda Acar’ın yüzündeki ödemin inmiş olduğu görülüyor. Sakalları uzayan Uğur Acar’ın tıraş sırasında çekilen fotoğraflarında Acar’ın ayna ile ilk tanışması da görülüyor.

Türkiye’de ilk kez yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar’ın sağlık durmu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Plastik Rekonsrüktif Servisi’ndeki özel bir odada tedavisine devam edilen Acar’a, İstanbul’dan gelen ağabeyi 23 yaşındaki Ali Acar refakat ediyor.

Özel hazırlanan sıvı ağırlıklı yiyecekler ve meyve suyu ile beslenen Acar’ın odasına ağabeyi, doktorları ve servis hemşiresi dışında kimse alınmıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir