Menü Kapat

Kaçak Et Operasyonunda Şok! Millete Neler Yedirmişler

Geçtiğimiz günlerde Mersin Gümrüğü’nde güvenlik güçlerince gerçekleştirilen, değeri tam 28 Milyon TL olan 1.044 ton kaçak etin yakalanma operasyonu sonucunda tutuklanan 8 kişi işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Operasyonda daha önce gözaltına alınan 11 kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Nuretti Canikli, geçtiğimiz gün Mersin’de operasyonla alakalı olarak bilgi vermişti.
Canikli konuşmasında, Mersin Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olan dört antrepoda toplam 1.044 ton kaçak etin piyasaya sürüldüğünü tespit ettiklerini açıklamış, piyasaya sürülen etlerin yerine de kanatlı et ve tavuk kırpıntıları konulduğunu iddia etmişti. Piyasa değeri yaklaşık 28 Milyon lirayı bulan kaçakçılığa binayen yaptığı açıklamada Canikli, operasyonda gözaltına alınan 11 kişinin adli kontrol kararı ile salıverildiğini ifade etmişti.
Gümrük Muhafaza Kaçak İstihbarat ekiplerince, Paraguay üzerinden Türkiye’ye sokulan ve resmi belgelerinde transit geçiş ile Suriye’ye geçeceği yazan 1.044 ton etin Türkiye’de piyasaya sürülmesiyle alakalı olarak 8 kişi daha gözaltına alındı. Gözlatına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

46medya.com

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir