Menü Kapat

Kılıçdaroğlu: Öğretmenlerimizi başımızın üstünde taşımalıyız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da polisin öğretmenlerin eylemine müdahalesini eleştirerek, ‘Kimse öğretmenlerimizin kılına dahi dokunmamalı. Onları başımızın üstünde taşımalıyız. Öğretmenlerin şiddet gördüğü toplumda çocuklarımızı sağlıklı yetiştiremeyiz’ dedi.

 

İzmir’de fidan dağıtımı ve Dünya Kooperatifçilik Günü etkinliğinin ardından akademisyenlerle bir araya gelen CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun son durağı Tunceli Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin İzmir Tunceliler Platformu ile ortaklaşa düzenlendiği dayanışma toplantısı oldu. Maddi olanağı olmayan öğrencilere destek toplantısında Ankara’da öğretmenlerin eyleminde yaşanan polis müdahalesi ve göz altıları eleştiren Kılıçdaroğlu, “Çocuklarımızı eğitecek kişiye ‘öğretmen’ diyoruz. ‘Bilim Çin’de bile olsa git’ diyen, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen bir felsefeden, inançtan geliyoruz. Bugün Ankara’da öğretmenlerimiz dövüldü. Biber gazı atıldı. TOMA’larla tazyikli sularla rahatsız edildiler. Bunu 21. yüzyılda yaşayan bir partinin genel başkan olarak içime sindiremiyorum. Kimse öğretmenlerimizin kılına dahi dokunmamalı. Onları başımızın üstünde taşımalıyız. Öğretmenlerin şiddet gördüğü toplumda çocuklarımızı sağlıklı yetiştiremeyiz. Bütün çocuklar bizim çocuklarımızdır. Onların rahat okuyabilmeleri için her türlü çabayı göstermeliyiz. Bu gece katkı vermek için buradayım. Umarım amacına ulaşır” diye konuştu.

“EĞİTİME YAPILAN YATIRIM DÜNYANIN EN VERİMLİ YATIRIMI”

Eğitimin önemine de değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amacı güzel olan bir gecede bulunmaktan ötürü çok mutluyum. Hayatım boyunca bir şeye hep inandım; eğitime yapılan yatırım dünyanın en verimli yatırımı. Yeni yeni mi keşfediyoruz? Hayır. Eğitim elbette güzel ama olanakları olanlar için biraz daha kolay. Bizim bir görevimiz daha var; olanakları sınırlı olan çocuklara destek vermeliyiz. Tunceli zaman zaman yoksulluğun söz konusu olduğu bir kent. Umuyorum amacına uygun bir gece gerçekleştirir ve dernek başkanımızı mutlu eden bir rakama ulaşırız.”

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir