Menü Kapat

MEB, 358 öğretmen daha alacak

2014 YILI ARALIK AYI ÖĞRETMENLİK İÇİN EK ATAMA DUYURUSU

Öğretmenlik için 2014 yılı Eylül ayı içinde 40.000 öğretmen kadrosuna atama   yapılması planlanmış ve atamalar sonucunda 39.642 öğretmen ataması yapılmış    olup 358 kontenjan boş kalmıştır.

Bu bağlamda 2014 Yılı Eylül Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu   çerçevesinde ilk atama kapsamında başvuruda bulunan adaylar arasında 26 ncı    seçenek olarak “Tercihlerim dışındaki başka bir eğitim kurumuna atanmak istiyorum.”   seçeneğini işaretleyenlerden boş kalan 358 kontenjana 15 alanda öğretmen ataması    yapılacaktır.

Adaylardan 1-5 Aralık 2014 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr   ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden Elektronik Başvuru Form ile beyan   alınacaktır. Adaylar bu formlarını ise süresi içerisinde il ve ilçe milli eğitim   müdürlüklerine onaylattırılacaktır. Atamalar Elektronik Başvuru Formunda evet   seçeneğinin işaretleyenler arasından alanlar itibarıyla KPSS10 ve KPSS121 puan   üstünlüğüne göre yapılacak sıralama sonucunda Bakanlıkça öğretmen ihtiyacı bulunan   eğitim kurumlarına kur’a ile 8 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Memurlar.Net - Özel
0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir