Menü Kapat

Meb’de Alo 147’ye şikayet kaldırıldı!

MEB Alo 147 hattı, artık bilgilendirme amaçlı kullanılacak.

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen ve idarecilerin psikolojisini bozan Alo 147 Öğretmen şikâyet hattı olarak belleklere yerleşen hat artık amacına uygun bir şekilde hizmet veriyor. Milli Eğitim eski bakanı Ömer DİNÇER döneminde basın müşaviri Burcu EYİSOY tarafından öğretmen ve idarecilerin başında SEZAR’ ın kılıcı gibi sallanan Alo 147 şikâyet hattının yeni dönemde amacına uygun olarak bilgilendirme hattı olarak işlev görmesiyle öğretmen ve idareciler rahat bir nefes aldı.

Öğretmene ve idarecilere kızan veliler Alo 147 üzerinden “İsmimin saklı kalmasını istiyorum. Çocuğumun ismi de lütfen saklı kalsın. Okul müdüründen, çocuğumun öğretmeninden şikâyetçiyim, müdür bana şöyle davranıyor, öğretmen çocuğuma kötü davranıyor. ” diye şikâyetlerde bulunuyor, bu şikâyetleri Bakanlık il ve ilçe MEM aracılığıyla direk okul müdürüne soruyordu. Okul müdürü çocuğun kim olduğunu bilmiyor. Velinin kim olduğunu bilmiyor ama bu soruya mecburen cevap veriyordu.
Öğretmenlerin ve idarecilerin bu derecede rencide edilmesi karşısında etkili ve yetkili pozisyonda olanlar sesini çıkarmazken bazen de durumdan vazife çıkaranlar bile olabiliyordu. İddia sahipleri kimliklerini gizlerken itham edilenler kendini savunmaya çalışıyordu. Okul içinde rahat çalışma ortamını baltalayan, çalışanları zan altında bırakan, uygulamalarıyla huzur kaçıran alo 147 yaklaşık iki yıllık denemenin ardından şikâyet hattı olmaktan çıkarılarak danışma hattına dönüştürüldü. Milli Eğitim bakanlığı çok önemli bir hatadan geri dönmüş oldu.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir