Menü Kapat

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu: ′İdeal sahibi okul müdürlerine kumpas kuruluyor′

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “Hayatını devletimize, milletimize adamış okul müdürlerine kumpas kurmak, vatana ihanettir” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “Hayatını devletimize, milletimize adamış okul müdürlerine kumpas kurmak, vatana ihanettir” dedi.

İzgioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni eğitim sistemi içinde okul idarecilerine yönelik getirdiği puanlama sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sözde masumane görünen bu puan sistemi, AKP Hükümeti’nin gerçek yüzünü bir kere daha ortaya koymuştur. Hakkaniyetten, liyakatten, adaletten zerre kadar bir iz taşımayan bu puanlama sonucunda ömrünü eğitime feda etmiş okul idarecileri, bir çırpıda harcanmıştır.

Yıllarca eğitime hizmet etmiş, on binlerce öğrenci yetiştirmiş, on binlerce öğrenci velisinin sevgisini, okul aile birliklerinin güvenini kazanmış okul müdürleri; öğrencileri, öğretmenleri ve velileri temsil edenlerden tam puan alırken siyasi iktidarın atadığı bir kaç bürokratın aleyhte puanlar vermesi sonucu büyük bir boşluğa savrulmuşlardır” dedi.

Uygulamanın Türk eğitim sistemine vurulmuş yeni bir darbe olduğunu söyleyen İzgioğlu, şunları kaydetti: “Türklüğü içine sindiremeyen, Türk izini Anadolu’dan silmeye çalışan bir zihniyetin izlerini taşıyan bu uygulamayla Türk milliyetçisi Ülkücü okul idarecilerini tasfiye sürecinin hızlandırılmasının, malum ihanet sürecine denk gelmesi asla tesadüf değildir. Hayatını devletimize, milletimize adamış; çağdaş bir Türkiye hedefiyle vatan, bayrak, ezan gibi hassasiyetlerimizi, kutsal değerlerimizi yeni nesillere aktarma konusunda ideal sahibi okul müdürlerine kumpas kurmak, vatana ihanettir. Bunun hesabı mutlaka sorulacaktır. Bu hukuksuzlukların, bu adaletsizliklerin, bu zulümlerin hem bu dünyada hem de mahşerde mutlaka karşılığı vardır ve bu karşılık asla ödül olmayacaktır.”

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.