Menü Kapat

Öğretmen Adayları Hangi Branş Kaç Puanla Atanacaklar

 

 

Kpss’de Kaç Puanla Hangi Öğretmenlik Branşına Atanırsınız. Atama dönemlerinin yaklaşmasının ardından şimdi gözler adayların Kpss’den aldıkları puanlarla atanıp atanamayacaklarına çevrildi. Atama puanları için bir çok kişinin görüş ve önerileri bu günlerde ön planda tutulmaktadır.Bu görüşlerle beraber bu atama dönemlerinde branş bazında değerlendirmenin geçen senedeki puanlara bakarak bir sapmayla beraber tahmin yürütmenin mantıklı olacağını düşünüyorum.
Bu sapmayı yapmak için ilk önce geçen senenin branş bazında başvuran,atanan ve taban puanlarına bakalım.

 

kac-puanla-ogretmenlige-atanirsiniz

 

Bu rakamlara göre şimdi Milli Eğitim Bakanlığındaki son gelişmeleri, hükümetin atama geçen sene ve bu sene içerisinsindeki atama rakamlarını değerlendirerek bir tahmin yürütürsek bu yıl 40 bin atama olacağı belirgin gibi geçen sene bu rakam aynıydı.

 

Geçen seneki branş bazında oluşan minimum puanlara ve bu seneki atama yapılacak öğretmen sayısının geçen sene yapılan atamayla yaklaşık olması nedeniyle bu seneki atama rakamlarında bir değişiklik olmaması sonucu bu senenin puanları +/- 3 puan oynayacağını tahmin edebiliriz.Siz değerli okuyucularımızda bu seneki branşların kaç puanla atama yapacağı ve kaç bin alım olacağına dair görüş ve önerilerinizi bizimle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir