Menü Kapat

TBMM Başkanı’na iç tüzük fırlatıldı!

Recep Tayyip Erdoğan evinden çıktı, yemin töreni için TBMM’ye geldi.

Subayevleri’ndeki konutundan çıkan Erdoğan uzun bir konvoy eşliğinde TBMM’ye gitti.TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı tarafından karşılanan Erdoğan, Meclis girişinde tören kıtasını selamladı.

Erdoğan TBMM Şeref Kapısı’nda Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından karşılandı.

CHP’DEN TEPKİ

CHP’nin usul tartışması açma istemesinin reddedilmesi üzerine CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay Cemil Çiçek’e iç tüzük kitapçığı fırlattı.

Altay’ın bu sırada “Meclis yasalara göre yönetilir dediği” duyuldu.

YEMİN ETTİ

Cemil Çiçek’ten mazbatasını alan Erdoğan kürsüye gelerek Cumhurbaşkanlığı yemini etti. Yeminin ardından İstiklal Marşı okundu.

HAZIRLIKLARDAN NOTLAR… TBMM’DE BÜYÜK HAZIRLIK

Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin töreni için büyük hazırlık yapıldı. TBMM’de Erdoğan’ın yemin törenini izleyecek aile üyeleri için koltuklar hazırlandı.

TRT de, TBMM’de Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin ederek resmen cumhurbaşkanlığı görevini devralacağı yemin töreni için çok özel bir yayına hazırlanıyor.ABD Başkanı Barack Obama’nın yemin töreninde yapılan yayının bir benzeri yarın TRT tarafından Erdoğan için yapılacak.
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Hürriyet’e özel yayın konusunda “TRT kamu yayıncısı. Görevimiz bu” dedi.

KARADAN VE HAVADAN, 300 KİŞİYLE CANLI   Şahin, Erdoğan’ın Keçiören’deki evinden TBMM’ye, oradan da Çankaya Köşkü’ne kadar adım adım, her anının TRT’nin tüm haber kanallarından, TRT 1, TRT Haber, TRT Şeş ve TRT Avaz’dan canlı yayınla aktarılacağını söyledi. Şahin, motosikletli kameramanlar aracılığıyla, bizzat Erdoğan’ın konvoyunun içinden, helikopterle de havadan canlı yayın yapılacağını açıkladı.

Erdoğan ailesi yemin törenini buradan izleyecek   MOTORSİKLETLİ KAMERAMANLAR

Bu çerçevede, iki motorsikletli kameraman evinden, Çankaya Köşkü’ne gidişine kadar sürekli Erdoğan’ın konvoyu içinde görev yapacak. Konvoy içinden an be an, canlı olarak Erdoğan’ın Köşk’e giden yolunu yayınlayacak. Bir helikopter ise havadan, canlı yayına katılacak.
TOP ATIŞLARI BİLE VERİLECEK

İbrahim Şahin, yeni Cumhurbaşkanı’nın göreve başlaması nedeniyle Türkiye çapında 101 pare top atışı yapılacağını, TRT ekiplerinin de yurt sathında illere dağılarak, canlı yayınla bunu izleyicilere aktaracaklarını söyledi.

15 CANLI YAYIN ARACI

TRT, sadece Ankara’da yemin töreni özel yayını için, kentin çeşitli köşelerinde de 15 canlı yayın aracı görevlendirdi. 10’un üzerinde de 3G kameralı TRT ekibi, canlı yayın araçlarının giremeyeceği noktalarda, yayını sürdürebilmek için hazır bulunacaklar. Karadan ve havadan kameralarla, motorize kameramanlarla yayıpılacak yayında 300’ü aşkın kişi görev alacak.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir