Menü Kapat

Yüksek Hızlı Tren yapılması planlanan 14 şehir!

Yüksek hızlı trenler şehirler arsında ulaşımı sağlayan en hızlı kara aracıdır. Son olarak da     İstanbul-Konya hızlı tren hattı açıldı ve 1 hafta boyunca bedava olacak. Açılışını Erdoğan’ın yaptığı Yüksek Hızlı Tren hattıyla İstanbul – Konya arası 4 saate indi, hedef 37 milyonu kapsayan 14 şehir..

Konya-İstanbul Yüksek Hızlı Treni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla Konya Gar’da düzenlenen törenle seferlerine başladı.

13 SAATLİK YOL 4 SAATE DÜŞTÜ

Açılışı yapılan YHT hattıyla birlikte otobüsle 10-11 saat, konvansiyonel trenlerle 13 saat olan Konya-İstanbul arası 4 saat 15 dakikaya düştü.

HEDEF 37 MİLYON NÜFUSLU 14 ŞEHİR

Yüksek Hızlı Tren hattıyla 5 yıl içinde en az 2 bin 500 kilometre hızlı tren hattı yapılacak. Yapılacak olan hatların tamamı bittiği takdirde Türkiye’nin 37 milyon nüfusunu barındıran 14 şehri birbiriyle hızlı trenle buluşacak. Ama bu şehirler arasında Adana, Mersin, Gaziantep ve Samsun gibi büyük ve önemli şehirler bulunmuyor. Bu şehirler de hızlı tren yapılması planlanan şehirler arasında yer alırsa çok daha fazla insana hizmet edileceği düşünülmektedir.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir