Menü Kapat

2013 2014 Ağustos Öğretmen atamaları ve kontenjanları

2013 Öğretmenlik Alan Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler Ağustos ayı atamalarında.

2013 Öğretmenlik Alan Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler Ağustos ayı atamalarında.2013 Ağustos ayı öğretmen atama kontenjanları için herkes meb ‘den gelecek haberi bekliyor.

Öğretmen atamaları henüz başlamadı ama şimdiden heyecan zirvede ve MEB ‘den gelecek haber bekleniyor. 2013 Öğretmen atamaları için kontenjanlar öğretmenler tarafından çok merak ediliyor.
– Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 28 Şubat döneminde mesleklerinden istifa eden ve etmek zorunda kalan eğitim çalışanları ile öğretmenlerin geri dönüşlerine ilişkin, “Henüz bir şekilde göreve başlamamış, durumları netleşmemiş olan öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza tekrar böyle bir hakları olduğunu hatırlatmak üzere böyle bir düzenleme yapıldı” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda eğitim muhabirleri ile bayramlaşan Bakan Nabi Avcı, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. 28 Şubat döneminde mesleklerinden ayrılmak zorunda kalan kamu görevlilerinin işlerine geri dönmeleri için yeniden yapılan düzenleme ile ilgili bilgi veren Bakan Nabi Avcı, “28 Şubat döneminde gerek disiplin kurulu gerek alelusul gerçekleştirilmiş yargı yoluyla mesleklerini icra edemeyecek duruma gelmiş pek çok kamu görevlisi söz konusuydu. Bunların bir bölümü bundan önce başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere değişik kamu kuruluşlarında kendilerine yapılan haksız uygulamaların ortadan kaldırılması bağlamında tekrar görevlerine başladılar. Mağduriyet dalgası için en fazla mağdur olan kesim Mili Eğitim camiası oldu. Bu çerçevede bin 80’ün üzerinde öğretmenimiz bundan önceki dönemde son 10 yıl içinde göreve başladılar. Henüz bir şekilde göreve başlamamış, durumları netleşmemiş olan öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza tekrar böyle bir hakları olduğunu hatırlatmak üzere böyle bir düzenleme yapıldı” diye konuştu.

Bakan Avcı, “O dönemde mağdur edilmiş olan, haksızlığa uğramış olan öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız tekrar görevlerine başlayabilecekler. Kesin bir sayı veremiyoruz. Bugüne kadar bu çerçevede bin 800’ün üzerinde çalışanımız vardı, bir o kadar daha çıkacaktır” şeklinde konuştu.

 

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir