Menü Kapat

Aşk uyuşturucu etkisi yapıyor

Türkiye’nin en uzun evli çifti olma özelliğini taşıyan Hüseyin Akıncı ile Şefika Akıncı çifti, 91 yıldır aynı yastığa baş koyuyor.Yaşlarının ilerlemesi ile birlikte bakıma muhtaç hale gelen Akıncı çifti, kendilerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın söz verdiği yaşlı aylığını istiyor.

Serik ilçesine bağlı Abdurrahmanlar köyünde yaşayan ve Türkiye’nin en uzun evli kalan çifti olma özelliğini taşıyan Akıncı çifti, müstakil evlerinde yaşamlarına devam ediyor. 107 yaşındaki Şefika Akıncı, 112 yaşındaki Hüseyin Akıncı ile 91 yıl önce görücü usulü ile evlendiğini anlatırken, mutluluğun sırrının ‘sevgi ve hoşgörü’ olduğunu söyledi.

BİRLİKTE YAŞLANDILAR

Beş çocuk 10 torun sahibi olan Şefika Akıncı, 91 yıldır mutlu bir evlilik ve yaşam sürdürdüklerini, yaşlı olmaları nedeniyle yardıma muhtaç olmaktan yakındı. Şefika Akıncı, “16 yaşında evlendim. Çok mutlu bir evliliğimiz var ve birlikte yaşlandık. Bugünlerde ise birbirimize düşe kalka yardım ediyoruz. Çocuklarımız elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyor ama bir yere kadar. Bakımımız iyice zorlaştı artık. Artık bir an önce ölmek istiyoruz. Diğer taraftan da Allah’ın bizi böyle imtihan ettiğini düşünüyoruz. Yine de çok şükür” dedi.

BAKICI İÇİN YAŞLI AYLIĞI İSTİYORLAR

2007 yılında Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın kendilerini ziyaret ettiğini anımsatan Şefika Akıncı, aradan 5 yıl geçmesine karşın kendileri yaşlı aylığı bağlanmamasından yakındı. Şefika Akıncı, “Başbakan yanımıza geldi. Halimizi, hatırımızı sordu. ‘Ne istiyorsunuz, ne ihtiyacınız var. Size yaşlı aylığı bağlayalım’ dedi. Ama aradan kaç yıl geçti aylığımız gelmedi. Bir yaşlı aylığı istiyoruz. Yaşlandık artık hastayız. Düşe kalka zor yürüyoruz. Giysilerimiz kirleniyor, yemeğimiz olmuyor. Komşularımız geliyor, yardım ediyor. O yaşlı aylığı ile bize bir bakıcı tutulabilir” şeklinde konuştu.

EŞİNE HEP DESTEK OLDU

Geçen gün düştüğünü ve alnından yaralandığını söyleyen 112 yaşındaki Hüseyin Akıncı ise, “91 senedir birbirimizi hiç üzmedik. Artık yaşlandık bu yıla geldik. Kimseye muhtaç olmak istemezdik. Başbakan’ın bize vaat ettiği yaşlı aylığını istiyoruz. O parayla kendimize bir bakıcı tutabiliriz” diye konuştu

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir