Menü Kapat

Bakan Avcı’dan Eş Durumu Atamalarına Dair Önemli Açıklamalar!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sakıp Sabancı Basın Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Bakan Avcı önemli açıklamalarda bulundu bunlardan biri de öğretmenlerin eş durumu atamalarına ilişkin bir soru üzerine yaptığı açıklama oldu.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, “Öğretmen eşleri aynı şehirde buluşturma formülü var. Bunun detayları nedir?” sorusuna eş durumu yer değiştirmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını, eşlerin çok büyük bir bölümünü birleştirdiklerini söyledi.

 

Bakan Avcı, geliştirmeye çalıştıkları formülü şu sözlerle anlattı:

 

“Diyelim ki ne karısının ne kocasının bulunduğu yerde, norm kadro müsait değilse ve dolayısıyla eşlerden birinin olduğu yerde onları birleştiremiyorsak, o zaman bakalım çevre illerde, il içinde de başka ilçelerde onları birleştireceğimiz bir üçüncü yer varsa onlar da kendileri açısından bu çözümü uygun buluyorlarsa, o zaman üçüncü bir yerde birleştirelim diye bir çalışmamız var.

 

Biz boş yerleri ilan ediyoruz. Diyelim ki Nevşehir´de hem karısının hem kocasının branşında uygun kadro var. Biri Konya´da, Biri Samsun´da ise, diyelim Nevşehir’de her ikisinin kadrosuna uygun bir imkan varsa, o zaman ikisi de Nevşehir için müracaat ederler ve biz de onları Nevşehir’de buluştururuz.”

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir