Menü Kapat

Bakan Avcı’dan Hüseyin Çelik’e cevap geldi!

Geçen hafta yurdun dört bir yanında yoğun kar yağışı ve soğuklar yaşanmış, birçok ilin valisi okulları yoğun kar yağışı nedeniyle tatil etmişti. Hüseyin Çelik de kar tatili yapan valileri ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı uyarmıştı. Hüseyin Çelik biz bu havalarda tatil yapıyorsak Rusya, Norveç gibi ülkelerde okulların hiç açılmaması gerekirdi diyerek Bakan Nabi Avcı’ya ve valileri uyardığını söylemişti. Nabi Avcı’dan Hüseyin Çelik’in uyarısına cevap geldi.

Nabi Avcı Eskişehir’deki basın mensuplarıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“10 günden beri Türkiye mevsim normalleri üzerinde pek çok vilayetimizde kış şartları yaşıyor. Ben Sayın Hüseyin Çelik’in bu konudaki uyarısına teşekkür ederim, ama Milli Eğitim Bakanlığı kurumsal kültürü çok gelişmiş bir bakanlıktır. Ben burada öncelikle bu şartları en ince detayına kadar değerlendiren bütün parametreleri hesaba katarak nihai kararları oluşturan sayın valilerimize, il milli eğitim müdürlerimize, kaymakamlarımıza, ilçe milli eğitim müdürlerimize bu süreçte gösterdikleri dirayet, feraset ve basiret için çok teşekkür ediyorum. Bizim önceliğimiz çocuklarımızın, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığıdır, güvenliğidir; her şey ondan sonra gelir.”

Bakan Avcı konuşmasına şöyle devam etti. “19. Milli Eğitim Şurası’nın temel kararlarından-gündem maddelerinden bir tanesi de okul güvenliği konusuydu. Okul güvenliği demek, öğrenci güvenliği demek, öğretmen güvenliği demek, çalışan güvenliği demektir. Dolayısıyla bu konularda bütün eğitim yöneticilerimizin bu basiretli çalışmalarını sürdürmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Bakan Avcı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Valilerimiz de kaymakamlarımız da il milli eğitim müdürlerimiz de bu konuda fevkalade isabetli kararlar aldılar ve uyguladılar. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca bu şartlarda hizmetlerin aksamaması için sadece milli eğitime ilişkin hizmetler için değil, ulaşım hizmetlerinin, sağlık hizmetlerinin, güvenlik hizmetlerinin aksamaması için olağanüstü gayret gösteren karayolları Genel Müdürlüğümüze, AFAD’a, Elektrik İdarelerine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.”

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.