Menü Kapat

Çözüm süreci sonuç vermeye başlıyor mu?

Şahin: Çözüm Süreci devam ediyor, PKK silah bırakacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük Eflani’de Ak Parti kongresine katıldı. Kongrede çok tartışılacak açıklamalar yapan Şahin; Çözüm Süreci’nin devam ettiğini ve PKK’nın silah bırakacağını iddia etti.

PKK’nın son haftalarda sokak ortasında askerlerimizi sivil kıyafetleriyleyken infaz etmesinin ardından Ak Parti’nin en etkili isimlerinden biri olan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in açıklamaları sosyal medyada çok sert tepki gördü. Şehit ve Gazi ailelerini de rahatsız eden açıklamaların ardından Şahin, herhangi bir açıklama yapmadı. Mehmet Ali Şahin Karabük’ün Eflani İlçesi’nde partisinin düzenlediği kongrede konuştu. Şahin: “Beklentimiz, dağdaki o teröristler silahlarını bırakarak yurt dışına çıkacaklar. Pişmanlık yasasından yaralanmak isteyenler teslim olacak” dedi. Önümüzdeki günlerde Çözüm Süreci’nin meyvelerini vermeye başlayacağını iddia eden Şahin; Çözüm Süreci’yle ilgili önümüzdeki günlerde gelişme ve ilerlemelerin olacağını işaret etti.

Ak Parti iktidarıyla Türkiye ekonomisinin üç kattan fazla büyüdüğünü iddia eden Şahin, Dünyanın en gelişmiş ülkeleri sıralamasında 26. Sıradan, 16. Sıraya yükselen bir Türkiye’nin varlığından bahsetti. Şahin; 2023 yılı hedeflerinden birinin de Türkiye’yi bu gelişmiş ülkeler sıralamasında 10. Sıraya getirmek olduğunu ifade etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Avustralya’da G-20 dönem başkanlığı görevini üsleneceğini de belirten Şahin, Ak Parti iktidarında Türkiye’nin geldiği noktayı ve ne kadar güçlendiğini görmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Kürt vatandaşların devletten kopuşlarının görüldüğünü, bunun istenmeyen bir durum olduğunu ve bu durumun böyle devam edemeyeceğini belirten Şahin, “Türkiye için çok tehlikeli olan bu durum bir an önce çözülmelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı milli birlik ve kardeşlik çalışmasının sonuçlarının alınmaya başlandığını iddia eden Şahin, Öcalan’ın PKK’ya mektup yazdığını ve “Artık silahları bırakın”  dediğini iddia etti.  PKK’lıların silah bırakacağını ve pişmanlık yasasından faydalanacaklarını iddia eden Mehmet Ali Şahin “Türkiye’de yavaş yavaş, huzur ve barış ortamı oluşmaya başladı” dedi.

 

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir