Menü Kapat

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” Bu Yıl 47 Bin Yeni Öğretmen Atanacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmen atamaları açıklaması… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeşil Ay tarafından düzenlenen Zümrüdüanka ödül töreninde konuştu. Yeşilay Cemiyeti’nin 7 dalda dağıttı ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında öğretmen atamalarına da değindi. İşte o açıklamalar :

”Türkiye’de şuanda derslik sayısını hamdolsun hiç bir yerde görülmemiş kadar arttırmış vaziyetteyiz. Ben ortaokulda okurken sınıfta 75 kişiydik. Şimdi 30’a düştü. Hedefimiz buydu bunu başardık. Öyle okullarımız var ki 20-15 kişinin olduğu okullarımız da var. Bir açığımız kaldı. Öğretmen noktasındaki açığımzı da giderdiğimizde bu daha güçlü olacak. Bu da milli bütçeyle alakalı bir konu. Bakın yine açıklandı bu yıl yine 47 bin yeni öğretmen alınacak. Fiziki şartlar noktasındaki kalite de artıyor. Eksiklerimiz yok mu var. Biz, teksir notları ile yetişmiş nesiliz. Kitaplarla değil teksir notları ile, hatta abilerimiz notlarını da vermezdi. Bu kez not tutmaya gayret ederdik. Böyle okuduk buralara geldik. Şimdi, birinci hamur kağıttan kitaplar sıraların üzerine konuluyor yavrularımız bununla eğitime başlıyor. Tabii ki sadece çocuk sahibi olmak yetmiyor.

Ayrıca çocuklarımızı manevi olarak sağlam bir kültürel alt yapı ile de donatmalıyız. Kültürümüzün yavrularımıza aktarılması ve o kültürel bilince kavuşturulması çok ama çok önemlidir. İnancından kopuk, tarihini bilmeyen nesiller bu ülkenin bu milletin kıymetinin işaretleridir. Olumlu ise iyiyiz, olumsuz ise kötüyüz.”

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir