Menü Kapat

Eğitim-Bir-Sen’in Yeni Genel Başkanı kim olacak?

Eğitim-Bir-Sen, Şubat ayı içerisinde büyük kongreye gidiyor…

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU’nun ” Demokrasi Şöleni ” ismini verdiği kongrede , Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU; üç dönem şartına takılarak yeniden genel başkan adayı olamıyor. 

Eğitim-Bir-Sen ve Memursen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU , Antalya’da yapılan istişare toplantısında tabanın tek liste ile seçime girilmesi isteğinin olduğu mesajını delegelere verdi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU’nun muhtemel olarak önümüzdeki dönem milletvekili olması bekleniyor.

Eğitim-Bir-Sen genel başkanlığını bırakacak olan GÜNDOĞDU’nun , taban tek liste ile seçime girmek istiyor açıklamalarının altında yatan mesajın Ahmet ÖZER başkanlığında ve bir yönetim kurulu üyesinin değişikliği ile dışardan iki kişiyi yönetime alıp devam mesajı olarak algılanıyor.

Eğitim-Bir-Sen’in daha önce yapılan kongrelerine baktığımız zaman, Ahmet GÜNDOĞDU’nun listesini bile Mustafa AYDIN’ın bağımsız aday olarak deldiğini unutmayalım.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez seçimleri çok şeye gebe…

Ahmet GÜNDOĞDU , taban tek liste ile seçime girmemizi istiyor dese de, kongreye tek liste ile gidilmesi zor gözüküyor. Mutlaka listeye alternatif adaylar ve bağımsız adaylar çıkacaktır.

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.