Menü Kapat

Ek atama ile atanan öğretmenlere 635 TL eğitime hazırlık ödenecek

6512 sayılı 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununa ekli (K) Cetvelinin “IV- Diğer Ödemeler” kısmının 6. maddesinde; “657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesi uyarınca verilecek öğretim yılına hazırlık ödeneği; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara %75 ‘i, birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise %50 ‘si oranında yapılır.” hükümlerine göre;

1-Öğretim yılının başladığı ayda görevde olanlara, eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın tamamı ödenir.

2- Öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara, eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın %75 ‘i, ödenir.

3- Birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara, eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın %50 ‘si, ödenir.

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Donem Toplu Sözleşmesinin “Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna ilişkin Toplu Sözleşme” bölümünün “Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği “ başlıklı 12. maddesinde; “657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim yılına hazırlık ödeneği; 2014 yılında 850 TL, 2015 yılında 950 TL olarak ödenir.” hükümleri bulunduğundan;

Ek atama ile atanan öğretmenlere 635 TL eğitime hazırlık ödenecek

Ek atama ile atanan öğretmenler; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayacaklarından eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın %75 ‘i, ödenecektir.

2014 yılı eğitime hazırlık ödeneği 850 TL olduğundan bu miktarın %75 ‘i olan 637,5 TL damga vergisi düşüldükten sonra ödenecektir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.