Menü Kapat

Ev alana müjde! Yüzde 15 devlet desteği geliyor!

Hükümet konut piyasasını canlandırmak için yeni bir adım atıyor. Başbakan Davutoğlu, “Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak” müjdesi verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı İnşaat Sektörü Zirvesi’nde sektör temsilcilerine hitap etti. Ahmet Davutoğlu burada yaptığı konuşmada konut sektörüyle ilgili önemli açıklamalar yaparak bir müjde verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak. ‘Ben konut almak için para biriktiriyorum’ diyen bir vatandaş, bankada bir hesapta para biriktirmeye başlarsa, konut aldığı anda hesapta ne kadar biriktirmişse, devlet ona yüzde 15 katkıda bulunacak” dedi. 

Yalnız katkı ilk ev alacaklarda olacak sonraki ev alımlarında böyle bir katkı olmayacak. Örneğin ev almak için 50 bin lira biriktiren birine devlet 7 bin 500 lira katkıda bulunacak. Bu devlet desteğinin konut piyasasını canlandırması bekleniyor.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir