Menü Kapat

Facebook “Harika bir yıldı” hizmetinden dolayı özür diledi!

 

Facebook’un geride kalan bir yıla ait anıları fotoğraflarla bir araya getirdiği ‘bir yılın özeti’, bazı kullanıcıları hiç memnun etmedi. Yazılım için hazırlanan algoritmanın fotoğrafları rastgele seçmesi nedeniyle, kullanıcıların hatırlamak istemediği olay ve kişilere ait fotoğraflar da bir yılın özetinde yer aldı.

‘Harika bir yıl oldu, bir parçası olduğu için teşekkür ederiz’ sloganıyla sunulan içerik, bazıları için hatırlamak istemedikleri en kötü olayları akıllara getirerek trajik sonuçlara neden oldu. Sevdiklerini kaybedenlerin de bu fotoğraflarda yer alması insanların üzülmesine neden oldu. Örneğin kızını kaybeden birinin harika bir yıldı diyerek kızının fotoğrafının da yer alması programın bazen insanların üzülmesine neden olduğu ortaya çıktı.

Washington Post’un haberine göre, ‘bir yılın özeti’ ürün yöneticisi Jonathan Gheller kullanıcılardan özür diledi. Gheller, “Uygulama bazıları için iyi, diğerleri içinse o kadar iyi olmadı” ifadesini kullandı. Gheller, ‘daha iyisini yapacağız’ dedi.

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.