Menü Kapat

İlhan Cavcav: Tepki görüyor, İstiklal Marşı yasaklansın!

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’dan Mehmet Akif’in ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak teklif. İstiklal Marşı, Milli Maçlar dışında okunmasın.

Türkiye gündemine bomba gibi düşen teklifi Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav yaptı. Liglerde oynanan maçlarda İstiklal Marşımız protesto ediliyor, çözüm yolu olarak da artık İstiklal Marşı okunmaması gerektiğini savunuyor..
Milli hassasiyetlerin giderek azaldığı, şu günlerde gelen bu teklife tepki yağdı. Cavcav “İstiklal Marşımız milli maçlar dışında okunmasın” dedi. Sosyal medyada Cavcav’a “biz de senden rahatsızız, seni de yasaklasınlar” tepkisi geldi. Ayrıca Cavcav’ın bu teklifine en sert tepki yine twitter kullanıcılarından geldi. Bir kullanıcı “Sayın Cavcav, Her rahatsız olan için İstiklal Marşımızı yasaklasaydık, şimdi sen de olmazdın. Atalarından utan” mesajını paylaştı.

İlhan Cavcav: Kimse cesaret edip teklif edemiyor
Cavcav konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın lig maçlarında oynanmasından rahatsızlık duyanların çok fazla olduğunu, ama bunu çıkıp dile getirmeye cesaret edemediklerini iddia etti.

Münferit bir olayın gazetede yer almasını örnek göstererek “Gazetede okudum: İstiklal Marşımız’a ıslıklar çalınmış. Yarın bu olayların daha da artmasını önlemek adına Başbakanımıza, Bakanımıza buradan çağrıda bulunuyorum. Talimat versinler, İstiklal Marşımız lig maçlarında yasaklansın” şeklinde konuştu.

 

46medya.com

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.