Menü Kapat

İspanya’dan müslümanlara karşı ırkçı uygulama!

Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırılardan sonra İspanya güvenlik güçleri gerek gördükleri takdirde Müslümanları gözaltına alabilecek.

İspanya İçişleri Bakanlığı’nın Fransa’daki olaylardan sonra yeni bir güvenlik paketi hazırladı. Güvenlik birimlerine gönderdiği paket basının eline geçti. Paket skandal uygulamalar içeriyor. Pakette Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt, Lübnan ve Suriye’nin yanı sıra Türkiye’den gelenlerin de gerek görüldüğünde takip edilmesine ilişkin bir madde yer alıyor. Polis şüpheli gördüğü bir kişinin pasaportunda Türkiye çıkışı damgası bulduğunda bu şahsı takip edebilecek veya gözaltına alabilecek. Bu durumda Türk vatandaşları da olumsuz etkilenecek.

Güvenlik önlemlerin en can alıcı maddesi ise Müslüman ve Araplara karşı oldu. İspanyol polisi ülkenin özellikle turistik bölgelerinde veya havaalanı, metro ile otobüs terminalleri gibi yerlerde video çekimi yapan Arapları engelleyebilecek. Aramalarda araçlarında bilgisayar bulunduran Müslümanlar ise bunu ne için kullandığını polise anlatmak zorunda kalacak.

Ayrıca polis Müslümanların cebindeki parayı da sorgulayabilecek. 1000 EURO’nun üzerinde parası olanlara bu parayı nereye harcayacakları sorulabilecek. Bu ırkçı uygulama Müslümanlar tarafından tepkiyle karşılandı.

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.