Menü Kapat

Koncuk o ilçe milli eğitim müdürünü eleştirdi!

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un ,Facebook hesabından “BOZÜYÜK İLÇE MÜDÜRÜ GÜMÜŞ’TEN, ALTIN DEĞERİNDE BULUŞ!” paylaşımıyla ortaya çıkan skandal’da Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ İçköy İlkokulu Müdürlüğü’ne göndermiş olduğu yazıda;

Yönetici Değerlendirme kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düşük puan verdikleri bir okul müdürüne yüksek puan veren okul öğretmenlerinden, verdikleri puanları hangi belgeye göre verdiklerini ve söz konusu belgelerin Milli Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edilmesi istedi.( İlçe Milli Eğitim Müdürünün Sakandal Resmi Yazısını Haberin Sonunda Bulabilirsiniz)

Koncuk ise şunları söyledi:

Bu kıymetli ilçe müdürü kimsenin aklına gelmeyen, gerçekten altın değerinde bir yol bulmuş ve okul müdürlerine yüksek puan veren okul öğretmenlerinden, verdikleri puanları hangi belgeye göre verdiklerini sormuş, söz konusu belgelerin elden teslim edilmesini istemiş.

Bu çok anlamlı talimatla ilgili, elbette İlçe Müdürü ile ilgili soruşturma isteyeceğiz, yetkilerini aşan bu talimatı neye göre verdiğinin soruşturulmasını isteyeceğiz, yetkilerini aşan bu talimatı neye göre verdiğinin soruşturulmasını MEB’den talep edeceğiz.Fakat, burada dikkat edilmesi gereken şey, ilçe milli eğitim müdürlüğü makamını dolduran bir kişinin kendisini bu kadar komik ve zavallı duruma düşürmesidir.

Taşıdığı makamın ciddiyetinin farkında olmayan bir çok idareci gördük ama bu kadarına da pes dedirtecek cinsten bir talimat vereni ise ilk defa görüyorum. Kardeşim, müdürlere puan veren bu öğretmenlerin, puan verdikleri okul yöneticileri için belge bulma mecburiyeti nerede yazmaktadır?

Bu öğretmenler, bu müdürlerin sicil amirleri midir ki, sen bunlardan belge istiyorsun? Bu altın değerinde uygulamayı icat eden, Bozüyük İlçe Müdürü Hüseyin Gümüş’e Sayın Milli Eğitim Bakanı bir ödül vermelidir.

Malum, bu devirde bu kadar mucit bir yönetici bulabilmek bir hayli zorlaştı. Milli Eğitim bakanlığını da ayrıca kutluyorum, yahu böylesine kıymetli yöneticileri bulmak için çok mu uğraştınız? Allah sonumuzu hayır etsin, inşallah. İşte o Skandal İstek

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.