Menü Kapat

Kovulan 3 Gazetecinin Yeni Adresi!

Ethem Sancak’ın patronu olduğu Star Medya ve Akşam Gazetesi’nin üst düzey isimleri geçtiğimiz günlerde patron tarafından kapı dışarı edilmişlerdi.

Kovulan isimler özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en yakın gazetecilerdi.  Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan’ın kovulmasının ardında ne olduğu tam olarak açıklanamasa da, kulislerde 2 milyon dolarlık bir meblağın iç edildiği ve patron Ethem Sancak’ın bu durumdan rahatsız olduğu yönünde.

Ancak görevden almaların sonunda yapılan açıklamada Ethem Sancak grubunun yeni bir yayın dili geliştireceklerini, bu yüzden bu isimlerin görevden alındığı belirtilmişti.

Dev medya grubundaki bu isimlerin yeni adresleri belli oldu. Hangi televizyon ya da gazetede görev alacaklarına ilişkin medyada da yer aldığı gibi 3 isim de İbrahim Karagül’ün  başında olduğu Yeni Şafak’ta yazarlık yapacaklar. Kanal 7 televizyonunda da görev verilip verilmeyeceği henüz açıklanmasa da, en azından Mustafa Karaalioğlu’nun Kanal 7 ekranlarında siyasi bir program yapabileceği konuşuluyor.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir