Menü Kapat

Mahalli Kurtuluş günleri artık tatil değil mi?

Türkiye’de yıllardır kutlana gelen kurtuluş günleriyle ilgili bu yıl bir değişikliğe gidildi. Yıllardır tatil olan bu günler artık tatil değil. Bunun örneği de Gaziantep’in kurtuluş günü olan 25 Aralık gününün okullara gönderilen yazıyla tatil olmadığının bildirilmesi oldu.

 
Her yıl, Gaziantep’te 25 Aralık Kurtuluş Günü vesilesiyle kutlama törenleri yapılır ve bu törenlere genci, yaşlısı, erkeği, kadını tüm vatandaşlar katılırdı. Bu yıl ilk kez bir değişiklik oldu. Gaziantep’te 92 yıldır 25 Aralık tarihleri tatil edilirdi. Bu uygulama bu yıl son buldu. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okullara zincir yoluyla gönderilen yazıda “25 Aralık 2014 Gününün Tatil Olmadığı” hatırlatıldı.

 
Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin  kurtuluş günüyle ilgili tebrik mesajları yayınlarken, milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulların tatil edilmediği yönündeki mesajı yayınladı.

Diğer illerin kurtuluş günleri olan günlerde ne olacağı merakla bekleniyor. Özellik 5 Ocak Adana’nın ve 12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluş günlerinde tatil olup olmayacağı şimdiden öğretmenler ve öğrenciler tarafından merak edilmektedir.

 

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.