Menü Kapat

MEB 2015 Özür grubu ve ilk atama takvimi belli oldu!

2014 Eylül ayındaki 40 bin öğretmen ataması, engelli öğretmen atamaları, alan değişikliği, okul müdürlüğü görevlendirmeleri tamamlandı. Norm Fazlası öğretmen atamaları ile Müdür yardımcılığı görevlendirmeleri de ay sonuna kadar tamamlanmış olacaktır. Atanamayan öğretmen adayları, Şubat ayında yapılacak 15 bin öğretmen ataması yoğun bir mücadele vermektedir.

Özür Grubu Tayinleri Ocak’ta!

 

2015 yılı özür grubu (sağlık, eş) tayinleri Ocak ayında yapılacaktır. Atama takvimi gelecekhafta açıklanacaktır. 1. Aşama başvuruları Ocak’ın ilk haftası başlayacaktır. 10 Ocak’tan sonra da 2. Aşama tercihlerin alınmasına başlanacaktır. Karne haftası yani 19-23 Ocak arası da özür grubu tayin sonuçları açıklanacaktır.
15 Bin İlk Atama Şubat’ta!

 

2015 yılı Şubat öğretmen atamaları takvimi de gelecekhafta açıklanacaktır. Kontenjanlar ise özür grubu tayin sonuçlarından önce açıklanmayacaktır. Kontenjanların açıklanması 20 Ocak’tan sonra olacaktır. Atama başvurularının 28 Ocak’tan sonra alınması, 5-6 Şubat arasında da sonuçların duyurulması, 9 Şubat’tan itibaren de 15 bin öğretmenin göreve başlaması bekleniyor.
gazetekamu/özel haber/Zeki Kara

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.