Menü Kapat

MEB’den öğretmenlere özel etkinlikler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlik   mesleğinin önemine vurgu yapan kamu spotu hazırladı.

 

Bakanlık, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla, bu yıl 24 Kasım Öğretmenler   Günü’nde, bazı kutlama etkinlikleri ilk kez düzenleyecek.

Bu kapsamda Bakanlık yetkililerinin senaryosunu yazdığı kamu spotu hazırlandı.    Kamu spotunda, çeşitli meslek mensupları ve öğrenciler, “hayatlarına yerleştirdikleri   değerler” için öğretmenlerine teşekkürlerini sundu.

Öğretmenler Günü dolayısıyla televizyonlarda gösterilmek üzere hazırlanan 30   saniyelik spotunda, ressam, bilim adamı, girişimci, öğretmen, mühendis, çiftçi,   işçi, sağlık uzmanı gibi çeşitli mesleklere mensup kişiler ve öğrenciler, “Dürüst   olmayı, toprağımı sevmeyi, teşekkür etmeyi, paylaşmayı, alın terinin kutsallığını,    okuma sevgisini, kurallara uymayı, bilimi sevmeyi, girişimciliği, hayallerimin   peşinden gitmeyi, çalışıp üretmeyi, başaramayınca tekrar denemeyi, teknolojiyi   kullanmayı, insanları sevmeyi, iyi olmayı, birlik olmayı senden öğrendik. Teşekkürler   öğretmenim” sözleriyle öğretmenlerine seslendi.

-MEB’den ilk animasyon logo

Bakanlık, Öğretmenler Günü’nün önemine dikkat çekmek için televizyon ekranlarının   üst köşesinde yayımlanması için ilk kez bir animasyon logo da hazırladı. Logoda,   Milli Eğitim Bakanlığı yazısı ile “Öğretmenler gününüz kutlu olsun”   ifadeleri yer alıyor.

MEB ayrıca, televizyon sunucularına, 24 Kasım’da takmaları için “Öğretmenler   Gününüz Kutlu Olsun” yazılı rozetlerden gönderdi.

-Bilboardlarda öğretmen afişleri

Bakanlık “İnsan, insan gölgesinde yetişir. Teşekkürler öğretmenim”   sloganın yer aldığı afişleri de tüm illere gönderdi. Günün anlam ve önemine   özel olarak hazırlanan afişler, 81 ilde, okullarda, öğretmenevlerinde, bazı   şehirlerin bilboardlarında sergilenecek.

-Merhum öğretmenlere 1001 hatim

Milli Eğitim Bakanlığınca, vefat eden ve şehit olan öğretmenler için 24 Kasım   öğretmenler günü münasebetiyle 1001 hatim okutulacak.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerin   ruhlarına bağışlanmak üzere Türkiye genelinde Anadolu imam hatip liselerinde,   öğretmen ve öğrencilerce 1001 hatim okunmasına başlandı.

Ömrünü eğitime adamış, vefakar ve fedakar eğitimcileri minnet ve rahmetle anmak   amacıyla okunan hatimlerin duası, 24 Kasım Pazartesi günü ikindi namazı öncesi   Ankara Hacı Bayram Camisi’nde yapılacak.

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir