Menü Kapat

MEM Celalettin EKİNCİ Hakkında Ki Haberler ANLATILDIĞI GİBİ HİÇ DEĞİL !!!

Son günlerde hangi haber sitesine girerseniz girin şüphesiz şu haberle karşılaşacaksınızdır: “ Milli Eğitim Müdürüne Hapis Cezası.” Söz konusu haberi belki siz de okudunuz. Okuduğunuz bu haber gerçeği ne kadar yansıtıyor ? En önemli kısım da bu olsa gerek…

“Gaziantep eski Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye, Niğde’de görev yaptığı sırada Fikret Ünal isimli bir veliye hakaret etmek suçundan 6 ay hapis cezası verildi.” Bu cümlelerle başlayan haberden bahsediyorum. Bu haber pek de doğruları yansıtmıyor. İşte gerçekler :

 

 

1.      Söz konusu haberde bir veli olarak nitelendirilen bu şahıs, gerçekte bir veli değildir. Niğde’ de bir köy okulunda müdür olarak görev yapan bir şahıstır ki geçirdiği soruşturmalar neticesinde müdürlükten alınarak Niğde’de öğretmenlik mesleğine döndürülmüş ve daha sonra yine geçirdiği soruşturmalar neticesinde Gaziantep’ te bir okula sürgün edilmiştir. ( Niğde’de müdür olarak görev yaptığı okula gitmeyen, söz de tedavi görüyorum şeklinde nitelendirdiği ama görevine gitmeme yolunu bu şekilde bulduğu bilinen bir gerçektir. İlk soruşturmasının nedeni ise şudur : Haftada bir veya iki gün okula ancak uğrayan bu şahsı muhterem, göreve devam etmediği günlerde dahi görevine gitmiş gibi ek dersini yazmış ve haksız kazanç elde etmiştir. Okulunda yapılan inceleme ve soruşturmalar neticesinde öğretmenlik mesleğine döndürülmüştür. Niğde’de başka bir köye görevlendirilen bu şahıs oradaki görevine gitmemiş raporlarla zamanını geçirmiştir. Ve sonunda Gaziantep’te bir okula öğretmen olarak görevlendirilmiş ve sadece göreve başlamak için giden bu zaat, yine raporlarla görevine gitmemiştir. Hem görevlendirdiği okuldaki öğrencileri mağdur etmiş hem de yeni bir öğretmen görevlendirmek durumunda kalan Milli Eğitim Müdürlüğünü zor duruma sokmuştur.

 

 

 

2.       Raporlu olduğu günlerde rahatsız olan kişi evinde dinlenmeyi tercih edeceği aşikardır. Fakat bu şahıs, söz de rahatsızlığını kıraathanelerde saatlerce oyun oynayarak gözler önüne sermektedir.

 

 

 

3.      Bir okul müdürü, İl Milli Eğitim Müdürünü görevinin başında olması gereken bir saatte üstelik randevu almadan çat kapı görüşmek için gidemeyeceği aşikardır ki bu şahıs tüm bu resmiyete bağlı kalmadan kafasına estiği zaman ve şekilde görüşme yapabileceğini zannederek görevini ne derecede hakkıyla yaptığını bu şekilde de kanıtlamıştır.

 

 

 

 

 

 

Celalettin EKİNCİ,  gerek Niğde gerek Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde görevini ne derece ciddiye alıp ne kadar çok başarılara imza attığı bilinen bir gerçektir. Gerçekler bilinmeden yapılan haberler son derece rahatsız edici cinsten. Umarım bu okuduklarınız gerçekleri ortaya koyma konusunda yardımcı olur. 

www.mebpersonel.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir