Menü Kapat

Milli Eğitim’den Özdilek’e yalanlama

Özdilek’in takvimi çarşaflı kadınlara hakaret edildiği için büyük tepki çekti. Özdilek ise çocukların çizdiği resimleri il milli eğitim müdürlüklerinin öğretmenlerden oluşturduğu jürinin seçtiğini bahane etti. Skandal resim Eskişehir’de çizilmişti. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Özen, “Resimleri biz seçmedik. Basından haberimiz oldu” açıklaması yaptı. Görevlendirme olmadan jüriye katılan ve skandal resmi seçen iki öğretmen hakkında soruşturma açıldı.

Milli Eğitim: Resimleri biz seçmedik

Yarışma şartnamesinde çocuklar yaptıkları resimleri direkt mağazalara teslim etmeleri maddesinin yer aldığını belirten Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen yenisafak.com.tr’ye yaptığı açıklamada resimlerin seçilmesinin kontrollerinde olmadığını sadece yarışmanın yapılacağına dair duyurulara izin verdiklerini söyledi. Özen, “Özdilek mağazamıza öğrenciler müracaat etsinler biz değerlendireceğiz ve çocukların ödüllerini de biz vereceğiz diye şartnamede belirtmiş. Yapılan resimler okullarda hiçbir incelemeden geçmedi. Olayın bizim kontrolümüzde gerçekleşmemesinin kaynağı bu. Yarışmanın yapıldığını biliyoruz. Yarışma için duyurular için izin verdik. Ama resmi seçen kurum ve seçici komisyon bizimle ilişkili değil. Biz de basından haberdar olduk” diye konuştu. Yaşananların son derece üzücü olduğunu belirten Müdür Özen, “Bundan sonra aşamaların her ayağına katkı sağlamadığımız bir organizasyona izin vermeyiz” dedi.

Öğretmenlere soruşturma açıldı

Çarşaflı kadınlara hakaret içeriği nedeniyle tepki çeken resmin iki öğretmen ve Özdilek mağazasının pazarlama müdürü tarafından seçildiği öğrenildi. Öğretmenlere Eskişehir Valiliği tarafından herhangi bir görevlendirme izni verilmezken, öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı. Öte yandan öğretmenlerden birinin bir imam hatip lisesinde görev yapan resim öğretmeni olduğu ortaya çıktı. Resim ise Ticaret Odası Ortaokulu öğrencisi E.K tarafından çizildi.

Özdilek, çarşaflı kadınlar, 2015 yılı takvimi, Ticaret Odası Ortaokulu, Necmi Özen

Yeni Şafak

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.