Menü Kapat

Öğretmen Bunu Yaparsa!

Karşıyaka’da iki kadın öğretmen birbirine girdi, her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Taraflardan birinin bacağı 3 ayrı yerden kırıldı, 9 haftalık bebeğini kaybetti. Akıllara durgunluk veren şiddet olayında son sözü adalet söyleyecek.

 

Karşıyaka’da iki kadın öğretmen “masadaki çay bardağını uzatmama konusu yüzünden” birbirine girdi. Çıkan kavgada iddiaya göre Beden Eğitimi Öğretmeni S.A, kendisi gibi Beden Eğitim Öğretmeni F.D’ye (34) saldırdı. Meslektaşının darbelerine maruz kalan 9 haftalık hamile F.D, çıkan kavgada bebeğini kaybetti. Ayağı üç ayrı yerden kırıldı. Akıl almaz şiddet olayı, geçtiğimiz Mayıs ayında Fevzipaşa Ortaokulu’nun spor odasında meydana geldi. Her ikisi de okulun beden eğitimi öğretmeni olan S.A. ile F.D. arasında masadaki çay bardağı nedeniyle gerginlik yaşandı. İddiaya göre, F.D’nin “Çay fincanını uzatır mısın?” sözüne S.A, “Az ye de kendine bir uşak tut, vermiyorum” yanıtı verdi. Bunun üzerine F.D, odadan çıkarak yaşanan gerginliği okul müdürüne anlattı. “Bu kadından korkuyorum” diyen F.D, rapor alıp okula gelmek istemediğini söyledi. Okul yönetiminin olumsuzluk yaşanmayacağını belirtmesi üzerine F.D. ertesi gün yine okula geldi.

7 platin çivi takıldı
Yine okulun spor odasında iki öğretmen karşı karşıya geldi. İki öğretmen arasında bu kez yine iddiaya göre S.A’nın okul defterini masaya vurması nedeniyle çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Kavgada F.D’nin bacağı üç ayrı yerinden kırılırken, iddiaya göre tüp bebek yöntemi ile hamile kaldığı 9 haftalık bebeğini aldığı darbelerle kaybetti. S.A’nın da yüzünde çizikler oluştu. Öğrenci ve öğretmenlerin ayırdığı F.D’nin ayağına 7 platin çivi ve bir plaka takıldı, üç ay yatağa mahkum kaldı. Her iki öğretmen de aldıkları darbeler nedeniyle rapor alıp şikayetçi oldu.

“Korkuyorum demiştim”

Yaşadıklarını anlatan F.D. “Olaydan bir gün önce spor odasında oturuyorduk. Bir arkadaşımız daha vardı ve S.A, benim çay fincanıma daha yakındı. ‘Uzatır mısın?’ dedim ‘Az ye de kendine bir uşak tut, vermiyorum’ dedi. Yanıt vermeden çantamı alıp odadan çıktım. Okul müdürüne durumu anlattım, ‘Bu kadından korkuyorum’ dedim, rapor alıp okula gelmek istemediğimi söyledim. Müdür beyin ‘Onu görmezden gel’ demesi üzerine ertesi gün okuluma gittim” dedi.
Ertesi gün yine okulun spor odasına gittiğini söyleyen F.D, “Odaya girdim, konuşmadım. Tam odadan çıkarken sınıf defterlerini masaya vurdu. ‘Dünden dolayı özür dilemen gerekirken, saygısızlığa devam ediyorsun’ dedim. Bir anda ‘Demek ben saygısızım’ diye bağırıp küfür etti. ‘Kendine yakışan cevabı veriyorsun’ dedim. Önce ayağıma tekme attı, sonra boynumdan tutarak yere fırlattı. Üzerime çıkarak yumruk atmaya başladı. Bir yandan da ‘Benim kocam polis. Bana bir şey yapamazsın’ diye bağırıyordu. Arkadaşlar gelip beni kurtardı” diye konuştu. Hastaneye götürüldüğünde büyük şok yaşadığını anlatan F.D, “Büyük umutlarla tüp bebek yöntemi ile hamile kalmıştım. Aldığım darbelerle 9 haftalık bebeğimi kaybettiğimi öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Arka arkaya yapılan ameliyatlarla ayağıma 7 platin çivi ve bir platin plaka takıldı” dedi.

Ayrı okullara gönderildiler

Öte yandan Karşıyaka 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde öğretmen S.A. hakkında kasten yaralama iddiasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İlk duruşmada iddiaları reddeden S.A, asıl kendisine küfür edilip, saldırıldığını öne sürdü. Mahkeme F.D’nin bebeğini kavgaya bağlı bir nedenle kaybedip kaybetmediği yönündeki raporun beklenmesi için duruşmayı erteledi. Her iki öğretmenin de başka okullarda görevlendirildiği öğrenildi.

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.