Menü Kapat

Öğretmene icra geldi, intihar etti!

Kayseri’de daha önce özel bir kolejde öğretmen olduğu ifade edilen M.Ş eşinin akrabalarının borçları yüzünden icralık olunca gittiği banka şubesinin içinde karnına bir kez bıçak saplayıp, intihara kalkıştı.

Öğretmenlerin yaşadığı sorunlar bitmiyor. Atanamayan birçok öğretmenin intihar etmesinden sonra şimdi de akrabalarının borçları yüzünden icra gelen 29 yaşındaki Sosyal Bilgiler öğretmeni M. Ş intihara kalkıştı.

Cumhuriyet Mahallesi Bankalar Caddesinde bulunan bir bankanın merkez şubesine gelen 29 yaşındaki Sosyal Bilgiler öğretmeni M.Ş.’nin eşinin akrabalarına kefil olmalarından kaynaklanan kredi borcu yüzünden icralık olduğunu ve bu konuda banka görevlileri ile görüştüğü belirtildi. Görüşme esnasında borçları ödeyecek durumlarının olmadığını dile getiren M.Ş.’nin, yaşadıkları sıkıntıları anlattığı sırada bir anda cinnet geçirdiği ve elindeki bıçağı karnına sapladığı ifade edildi. Bankada hareketli saatlerin yaşanmasına yol açan olayın ardından olay yerine 112 ekipleri çağrıldı. Özel bir kolejde daha önde sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yaptığı ancak şu an işsiz olduğu belirtilen M.Ş. olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kadın öğretmenin durumunun iyi olduğu ifade edildi

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.