Menü Kapat

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa ligi maçları Tivibu ve TRT’de

Türk Telekom, 2015-2018 dönemi UEFA Şampiyonlar Ligi Türkiye yayın haklarını aldı.

Türk Telekom, 2015-2018 dönemimde Şampiyonlar Ligi maç yayınlarının Tivibu ve TRT üzerinden yapılacağını açıkladı.

Konu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle;

Bağlı ortaklığımız TTNET A.Ş. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının Türkiye yayın haklarını 2015 – 2016 sezonundan başlayarak 3 sezon için satın almıştır. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları Türk Telekom Grubu dijital yayın platformu olan Tivibu üzerinden yayınlanacaktır. UEFA ile yapılan protokol çerçevesinde açık kanalda yayınlanması gereken maçlar için ise TRT ile anlaşmaya varılmıştır.

Türk  Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan, spor alanında önemli bir  yatırıma daha imza attıklarını belirterek, “Türk Telekom Grubu olarak  Avrupa futbolunun zirvesi kabul edilen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi  heyecanını Tivibu ile futbolseverlere sunacak olmaktan mutluluk  duyuyoruz” dedi.
Türk Telekom açıklamasına göre, Şirketin  bağlı ortaklığı TTNET, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi  maçlarının Türkiye yayın haklarını 2015 – 2016 sezonundan başlayarak 3  sezon için satın aldı. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm  maçları 2017-2018 sezon sonuna kadar Türk Telekom Grubu dijital yayın  platformu olan Tivibu üzerinden yayınlanacak.
Açıklamada  görüşlerine yer verilen Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, bugüne kadar  spora büyük destek verdiklerini, futbol kulüplerinin uzun yıllar en  büyük destekçisi olduklarını belirterek şunları kaydetti:
“Türk  Telekom Arena Stadı ile Türkiye’nin ilk stat isim sponsorluğunu  gerçekleştirdik. Bugün, UEFA ile hayata geçirdiğimiz bu önemli iş  birliği sayesinde UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm  maçlarını Türk Telekom Grubu yayınları farkıyla futbolseverlerle  buluşturacağız. 2009 yılından bu yana geleneksel televizyon yayıncılık  anlayışını değiştiren dijital yayın platformumuz Tivibu’ya yönelik  içerik ve altyapı yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bugün, bu  yenilikçi vizyon ile içeriğimizi güçlendirmek adına spor alanında önemli  bir yatırıma daha imza attık. Türk Telekom Grubu olarak Avrupa  futbolunun zirvesi kabul edilen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi  heyecanını Tivibu ile futbolseverlere sunacak olmaktan mutluluk  duyuyoruz.”
– TRT ile iş birliği-
Açıklamada  yer alan bilgilere göre, maçlar, Türk Telekom Grubu şirketlerinden  TTNET’in dijital yayın platformu Tivibu’da “4 Ekran” farkıyla, “Tekrar  İzle”, “Durdur İzle” ve “Geri Al İzle” gibi özelliklerle Türkiye’nin 81  ilinde izlenebilecek. Ayrıca sporseverler 2013 yılında yayına alınan ve  Türkiye’de bir ilk olan Tivibu Spor Mozaik kanalı sayesinde aynı anda 6  karşılaşmayı izleme imkanı elde edebilecekler. Tüm maçlar canlı olarak,  Tivibu Spor, Tivibu Spor 2, Tivibu Spor 3 ve Tivibu Spor 4 kanallarında  yayınlanacak.
Ayrıca 2015 – 2016 sezonundan itibaren UEFA  Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin tüm maçları Tivibu üzerinden  izlenecek, ek olarak UEFA ile yapılan protokol çerçevesinde sadece salı  ve perşembe günleri oynanacak birer maç TRT üzerinden açık kanalda da  yayınlanacak.

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir