Menü Kapat

Şırnak Karıştı: 3 Polis ve 1 çocuk yaralandı!

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde düzenlenen gösterilerde 3 polis ve bir çocuk yaralandı.

 

Şırnak’ın Silopi ilçesinde yolları trafiğe kapatarak kimlik kontrolu yapan bir gruba müdahale eden polislere saldırı düzenlendi. Eylemcilerin olduğu bölgeye giden ve içinde polis memurlarının olduğu zırhlı şortlant aracına molotoflarla saldırıldı. Molotoflardan biri zırhlı aracın ön camına isabet edince araç, önce direğe çarptı sonra devrildi. Kazada araçta bulunan polis memurlarından 2’si yaralandı. Olay yerine gönderilen çok sayıda polis, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra ambulans sevk edildi. Yaralı polisler hastaneye kaldırıldı.
CİZRE’DE İZİNSİZ GÖSTERİ: 2 YARALI  
Şırnak’ın Cizre ilçesinde Yurtsever Devrimci Genç Kadın Hareketi’nin (YDGK-H) düzenlediği yürüyüşten sonra çıkan olaylarda 9 yaşındaki bir çocuk ile bir polis memuru yaralandı.
Cizre’de IŞİD çetelerinin Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Yurtsever Devrimci Genç Kadın Hareketi’nin (YDGK-H) düzenlediği izinsiz yürüyüşe polis müdahale etti. Yürüyüşün ardından sokaklar savaş alanına döndü, çıkan olaylarda 9 yaşındaki bir çocuk ve bir polis yaralandı.
 Cudi Mahallesi Mezbahane Sokak’ta bir araya gelen yüzlerce kişi, “Tanrıçalaşan Viyanların, Zilanların yaktığı ateş özgürlükle taçlandırılacaktır” pankartını açarak yürüyüşe geçti. Cadde boyunca sloganlar eşliğinde yürüyüşlerine devam eden kitle, Alibey Mahallesi Eski Belediye Caddesi’ne çıkınca polis, yürüyüşün izinsiz olduğu gerekçesi ile gruba gaz bombası ile müdahale etti. Müdahalenin ardından grup ara sokaklara kaçtı. Çıkan olaylarda kafasına cisim isabet ettiği iddia edilen 9 yaşındaki Ali E. yaralandı. Yaralı çocuk çevredekiler tarafından Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 Yürüyüşten sonra çıkan olaylar gece de devam etti. Nusaybin Caddesi, Otogar mevkii ve Yafes Caddesi’nde yoldan geçen araçları durdurup barikat olarak kullanan ve yolu trafiğe kapatıp izinsiz gösteri yapmak isteyen yüzleri maskeli göstericilere polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polisin müdahalesine göstericiler taş, havaifişek ve molotof kokteylleri ile karşılık verdi. Olayda göstericilerin atmış olduğu molotof kokteylinin zırhlı araca isabet etmesi sonucu polis memuru F.E. yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaralı polis tedavisinin ardından taburcu edildi.
  Öte yandan polis, Nusaybin Caddesi’ndeki olaylara müdahale ederken, yüzleri maskeli bir grup ilçe merkezindeki bazı bankalara molotof kokteylleri ile saldırdı. Saldırıda banka ATM’leri zarar görürken, polis göstericilere müdahale etti. Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar devam ediyor.
DİYARBAKIR’DA DA GERGİNLİK: SURİÇİ’NDE BİR ARAYA GELEN GRUPLAR POLİSE SES BOMBALARIYLA SALDIRDI
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yolu trafiğe kapatarak eylem yapan gruplar, polise molotofkokteylleri ve ses bombaları ile saldırdı. Gruplar, polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesi sonucu dağıldı.
Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki çeşitli bölgelerde akşam saatlerinde bir araya gelen gruplar, ateş yakıp, yolları trafiğe kapatarak, eylem yaptı. Slogan da atan gruplara, olay yerlerine zırhlı araçlarla gönderilen polisler, tazyikli su ve biber gazlarıyla müdahale etti. Polisin müdahalesi sonucu bazı bölgelerdeki gruplar dağıldı. Ancak Gazi Caddesi’nin Balıkçılarbaşı ile Mardin Kapı arasında kalan bölgesinde bir grup, zırhlı araçlara ses bombası, havai fişek ve molotofkokteylleri attı. Buradaki grup da daha sonra dağıldı.
0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir