Menü Kapat

TFF futbolda yabancı sınırını kaldırdı!

Türk futbolu devrim gibi bir karar aldı ve takımların sahaya çıktığı yabancı sınırlaması kaldırıldı. Aylardır tartışılan yabancı sınırı kalksın mı kalkmasın mı derken TFF öyle bir karar aldı ki herkes şaşırdı. Takımlar artık sahaya 11 yabancı futbolcu ile çıkabilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Süper Lig’deki yabancı sınırının ve takımların sahaya 11 yabancıyla bile çıkabileceğini açıkladı. Süper Lig temsilcilerinin başkan ve yöneticilerinin katılımıyla dün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısının bitimiyle birlikte basının karşısına geçen Demirören devrim niteliğindeki bu kararı şu şekilde açıkladı:

‘BU YABANCI DEĞİL, YERLİ KURALI’

“BİZ yeni uygulayacağımız bu kurala ‘Yabancı Kuralı’ değil, ‘Yerli Kuralı’ diyoruz. Konuyla ilgili aldığımız tüm kararlar gelecek sezondan itibaren geçerli olacak ve uygulanmaya başlayacak.
BUNDAN sonra ligdeki tüm takımlar sezon başında sadece 28 futbolcuya lisans çıkartabilecek. Kadroda bulunacak 28 futbolcunun 14 tanesi yerli, 14 tanesi de yabancı olabilecek ve yerli futbolcuların ikisi altyapıdan gelecek.
Türk futbolcuların aldığı maaşların bu kuralla birlikte oldukça düşmesi bekleniyor.
0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Benzer haberler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir