Menü Kapat

Türkiye A Milli Takımımızın 2016 Avrupa Şampiyonası Puan Tablosu (UEFA EURO 2016)

Türkiye A Milli Takımımız, 2016 Avrupa Şampiyonası  elemelerinde A Grubunda şimdiye kadar 4 maç oynadı. Türkiye;  İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya ve Kazakistan ile maç yaptı.

Bu maçların ilk üçünde galibiyet yüzü göremeyen Fatih Terim yönetimindeki A Milli Takımımız, dün yapılan Kazakistan maçıyla ilk galibiyetini aldı.

Milli Takım UEFA EURO 2016 Elemeleri A Grubunda şeytanın bacağını bir türlü kıramayan Türk milli takımı  aldığı bu galibiyetle grubunda 4 puana ulaştı ve şu anda 4. Sırada yer alıyoruz.

Türkiye A Milli Takımı hangi ülkelerle maç yaptı? Hangi sonuçlar alındı? Fatih Terim’in aldığı maaşı da tartışmaya açan maçların ilki 9 Eylül 201 tarihinde İzlanda ile deplasmanda oynadığımız ilk eleme maçıydı. Maçtan Türkiye mağlup olarak ayrıldı. Millilerimizin 2. Eleme maçı da Çe Cumhuriyetiyle Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yapılan maçtı. Buradan da 2-1 mağlup ayrıldık.

UEFA Euro 2016 elemelerindeki 3 maçımızı Letonya ile yaptık. Bu maçta da berabere kalınca, Terim’in gönderilmesi konuşulmaya başlandı. Ancak Türkiye ilk kez 1 puan almış oldu. 16 Kasım’da oynanan Türkiye Kazakistan maçında ilk galibiyetimizi aldık ve 3 puanın sahibi olduk. Bu puanla, gruptaki puanımız 4 oldu ve grupta 4. Sıraya yükseldik.

 UEFA Euro 2016 A Grubu’nda hangi ülkeler var?  Letonya  İzlanda  Kazakistan Hollanda  Çek Cumhuriyeti  Türkiye

 UEFA Euro 2016 A Grubu Puan Durumu

 UEFA Euro 2016 ,A Grubu, Puan Durumu,

0 Users (0 votes)
c00
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir