Menü Kapat

Ünlü marka bu takvim için özür diledi!

Birçok marka 2015 için takvim hazırlamaktadır. Bu takvimler hem kendi reklamları yapmaları açısından hem de ürünün içeriği açısından önemlidir. Ama  ünlü ev tesktil markası Özdilek tarafından hazırlanan 2015 yılı takvimindeki resimde 4 çarşaflı kadının demir parmaklıklar arkasında gösterilmesi sosyal medyada gündeme oturdu. Firma, hakaret tartışmaları üzerine açıklama yaptı.

ozdilek-bu-takvim-icin-ozur-diledi-1218529222

Özdilek’ten yapılan açıklama şöyle: “Her yıl düzenlediğimiz “Cumhuriyeti Renklerle Anlatın” resim yarışmamızda, her ilde birinci olan ilköğretim öğrencilerinin resimlerinden oluşan bir takvim yapılıp müşterilerimize hediye edilmektedir. Yarışmaya giren resimler, ilgili şehrin Milli  Eğitim Müdürlüğü’nden talep edilen okul öğretmenleri jürisi tarafından değerlendirlip derecelendirilmektedir ve kazanan ve ilk üçe giren çocuklara ödül verilmektedir. İlgili resim de bir öğrencimizin yaptığı ve öğretmenler jürisi tarafından seçilen bir resimdir.

Takvimin dağıtımı durdurulmuştur. Özdilek olarak inançlara ve geleneklere saygı en önemli değerimizdir. Konunun bu şekilde değerlendirilmesini temenni eder, iyi niyetimize rağmen hiçbir  art niyetimiz olmaksınız herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek özür dileriz.”

Benzer haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.